Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle podejmowali dziś u siebie na boisku zespół Cucine Lube Civitanova. Spotkanie rozgrywane w ramach ćwierćfinału Ligi Mistrzów zakończyło się wynikiem 3:0 na korzyść ekipy przyjezdnych, jednak zwycięzcę dwumeczu o awans do półfinału Champions League musiał rozstrzygnąć złoty set.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry obu zespołów i przedłużających się akcji. Kędzierzynianie jako pierwsi wyszli na prowadzenie (7:4), a po spektakularnej kiwce z drugiej piłki rozgrywającego Benjamina Toniuttiego zrobiło się aż 8:4 dla gospodarzy. Mimo sporej przewagi rywale szybko wzięli się za odrabianie strat (11:8, 14:14), jednak po chwili ponownie kędzierzynianie doszli do głosu po świetnych zagrywkach Davida Smitha (18:15). W samej końcówce premierowej partii zespół z Włoch świetnie zaprezentował się w polu serwisowym, kończąc set na swoją korzyść przy wyniku 25:22.

W drugiej odsłonie rywalizacja punkt za punkt toczyła się jeszcze dłużej, natomiast przy stanie 12:10 dla polskiego zespołu siatkarze Grupy Azoty popisali się świetnymi trzema pojedynczymi blokami na ofensywnych liderach ekipy rywali. W zaciętej końcówce ponownie dzięki niezwykle mocnym zagrywkom to siatkarze włoskiego Lube ponownie zwyciężyli, wychodząc już na dwusetowe prowadzenie w meczu.

Trzecia partia świetnie rozpoczęła się dla gospodarzy od wysokiego prowadzenia 4:0, jednak po błędach własnych wynik szybko przerodził się w 8:6. Od stanu po 9 siatkarze Cucine Lube Civitanova nie pozwolili gospodarzom dzisiejszego meczu wyjść na prowadzenie do samej końcówki seta, którego losy ponownie musiała rozstrzygnąć gra na przewagi. Po chwili, gdy ponownie w polu serwisowym pojawił się środkowy Robertlandy Simon, który dwoma asami zakończył rywalizację w tym spotkaniu, wiadomo było, że rywalizację o półfinał Champions League będzie musiał rozstrzygnąć złoty set.

W tej krótkiej partii granej do 15 „oczek” losy awansu drużyny zwycięskiej ważyły się do ostatniego punktu. Kędzierzynianie po niezwykle emocjonującej końcówce i spektakularnej rywalizacji z włoskim zespołem, postawili kropkę nad i przypieczętowując swój awans do najlepszej czwórki tegorocznej edycji siatkarskiej Ligi Mistrzów.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cucine Lube Civitanova 0:3 (22:25, 24:26, 24:26)[16:14]

MVP spotkania – Benjamin Toniutti

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Łukasz Kaczmarek (15), Aleksander Śliwka (12), Jakub Kochanowski (14), David Smith (4), Kamil Semeniuk (15), Benjamin Toniutti (2), Paweł Zatorski (L) oraz Bartłomiej Kluth, Krzysztof Rejno (5), Mateusz Zawalski, Adrian Staszewski, Dominik Depowski, Rafał Prokopczuk, Korneliusz Banach (L)

Cucine Lube Civitanova: Osmany Juantorena (15), Yoandy Leal (14), Kamil Rychlicki (14), Robertlandy Simon (9), Luciano De Cecco (3), Simone Anzani (9), Fabio Balaso (L) oraz Jiri Kovar (1), Jan Hadrava, Marlon Yant, Enrico Diamantini, Marco Falaschi, Andrea Marchisio, Jacopo Larizza (L)

źródło: cev.eu / oprac.własne