Francuzi pokonali w sobotę Japończyków na ich boisku bez straty seta i pozostają niepokonani w Lidze Światowej 2015.

Laurent Tillie, trener reprezentacji Francji:

Mój zespół był naprawdę dobrze przygotowany do tego meczu, a nasza zagrywka i blok dobrze funkcjonowały. Te dwa aspekty naszej gry poprowadziły nas do zwycięstwa. Ale jutro może być inaczej. Czasami łatwo się wygrywa spotkania, ale to nie będzie zawsze 3:0. Dzisiaj wygraliśmy, ale musimy się przygotować trochę bardziej na jutro.

Benjamin Toniutti, kapitan reprezentacji Francji:

Nasz zespół zaczął bardzo dobrze i świetnie się czuliśmy. Bardzo mnie cieszy nasze przygotowanie do tego spotkania. W trzecim secie Japończycy zmienili trochę styl i lekko nas nastraszyli. Ale udało nam się zwyciężyć. Jutro spodziewam się trudniejszego meczu, ale damy z siebie wszystko.

Masashi Nambu, trener reprezentacji Japonii:

W pierwszym i drugim secie Francuzi serwowali bardzo mocno i nie mogliśmy grać naszej gry. W zeszłym tygodniu w Okayamie moi zawodnicy mieli szansę na lepszą grę dzięki blokowi, ale dzisiaj nam się to nie udało. Masahiro Yanagida i Hiroaki Asano zagrali dobrze i mam nadzieję, że to zmotywuje pozostałych siatkarzy, ponieważ każdy chce wygrywać.

Kunihiro Shimizu, kapitan reprezentacji Japonii:

Zespół musi się prezentować tak jak w trzecim secie w każdym spotkaniu. Kilku zawodników popełniło dziś zbyt wiele błędów, więc myślę, że musimy grać bardziej agresywnie, jeśli chcemy pokonać Francję. Dzisiaj Asano i Yanagida zagrali dobrze i to zawsze zmienia atmosferę, oni nam naprawdę bardzo pomogli.