Reprezentacja Francji w ostatnim meczu drugiego dnia XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera pokonała ekipę Sbornej po zaciętym pięciosetowym boju. Zapis konferencji prasowej znajduje się poniżej.

Sergey Grankin, kapitan reprezentacji Rosji:

Dzisiejszy mecz mógł się podobać. Wypełniliśmy wszystkie założenia na to spotkanie. Wypróbowaliśmy wszystkich zawodników, ale niestety wynik nie jest zadowalający.

Sergey Shliapnikov, trener reprezentacji Rosji:

Gratuluję zwycięstwa Francuzom. Jest to bardzo silna drużyna. Chcieliśmy dziś wygrać, ale nie za wszelką cenę i wypróbować wszystkich zawodników. To było bardzo cenne doświadczenie, bo wiemy nad czym musimy pracować. To spotkanie dało nam bardzo dużo informacji.

Benjamin Toniutti, kapitan reprezentacji Francji:

To dobrze, że triumfowaliśmy ponownie. W pięciu ostatnich meczach, włączając w to mecze w turnieju Final Six Ligi Światowej, graliśmy tie-breaki i je wygraliśmy. Popełniliśmy jednak zbyt dużo błędów. Rosja zagrała bardzo dobre spotkanie.

Laurent Tillie, trener reprezentacji Francji:

Oczywiście jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa, ale nie jestem głupi. Graliśmy przeciwko drugiemu zespołowi Rosji. Niezależnie czy gramy z pierwszym, czy drugim składem Rosji – cieszę się, że mogliśmy z nimi zagrać. Dobrze, że nabieramy pewności siebie z meczu na mecz, ale musimy pracować nad detalami, bo one są najtrudniejsze do wyeliminowania.

inf.prasowa