Francja kontynuuje zwycięską passę! Po wygranej 3:0 (25:18, 25:20, 26:24) z Czechami niepokonani Trójkolorowi są na czele grupy D.

Zdeněk Smejkal, trener Czech:

Zaczęliśmy mecz bardzo zachowawczo. Nie mogliśmy sobie poradzić z atakiem przeciwnika i mieliśmy problemy z ich serwisem. Jutro musimy zacząć inaczej. Musimy grać tak, jak dzisiaj w trzecim secie. Bez strachu i z pełną mocą w ataku.

Aleš Holubec, kapitan Czech:

Przespaliśmy początek meczu. Planowaliśmy go zacząć zupełnie inaczej. To spotkanie było bardzo podobne do tego, które graliśmy we Francji. Nie powiedziałbym, że zlekceważyliśmy przeciwnika. Chcieliśmy dać z siebie wszystko, ale kiedy przeciwnik pokazał swoją siłę, my mieliśmy problemy. Trzeci set był wyrównany, ale Francuzi pomogli sobie zagrywką i mocno nas naciskali. Nie mogliśmy nic zrobić, ale staraliśmy się stawiać. Nie mieliśmy problemów na siatce czy w obronie, ale musimy poradzić sobie z ich zagrywką.

Laurent Tillie, trener Francji:

Obawialiśmy się przeciwnika, więc byliśmy bardzo skupieni przez cały mecz. Bardzo dobrze zagrywaliśmy przez dwa sety, ale w trzecim nasz blok i obrona nie były tak dobre. W końcówce Lyneel wniósł wiele energii, tak jak i Lafitte, co było bardzo dobre.

Benjamin Toniutti, kapitan Francji:

Myślę, że zagraliśmy bardzo dobrze dwa sety. W trzecim przeciwnik zaczął lepiej serwować, wywierając na nas nieco większą presję w przyjęciu i nie graliśmy już tak dobrze. Ale zwycięstwo jest dla nas ważne, więc cieszy nas ono.