27 czerwca w Legionowie siatkarze i siatkarki plażowe zainaugurują Plażę Open. Po raz trzeci w ramach cyklu organizowane są kwalifikacje mistrzostw Polski.

fivb.org

Tegoroczne zmagania Plaży Open odbędą się w siedmiu miastach – Legionowie, Białymstoku, Chorzowie, Łodzi, Rybniku, Pile i Gdańsku. Podczas wszystkich turniejów zawodnicy będą rywalizowali o punkty rankingowe PZPS.

Patronat nad Plażą Open objął Polski Związek Piłki Siatkowej, a w komitecie honorowym zasiada Prezes Związku –Paweł Papke.  – Uczestnikom i uczestniczkom sportowych zmagań życzę dobrej zabawy, radości z osiąganych wyników i podnoszenia własnych umiejętności. Prezes PZPS docenia również wkład Plaży Open w popularyzowanie siatkówki w różnych częściach kraju oraz promowanie sportu i aktywności ruchowej.

Największy w Polsce cykl turniejów siatkówki plażowej od ostatniego weekendu czerwca do sierpniowego finału w Gdańsku (8-10 sierpnia) zapewni sportowe emocje na wysokim poziomie. W imieniu PZPS na turnieje zaprasza Rafał Pośpiech – Przewodniczący Wydziału Siatkówki Plażowej. Mam zaszczyt zaprosić na kolejny już cykl Plaży Open. Spotkamy się w siedmiu wspaniałych, polskich miastach z organizatorem, który sprawdził się już w poprzednich latach.

Zgłoszenia na wszystkie turnieje odbywają się za pomocą: www.beach.pzps.pl, gdzie odsyłamy wszystkich chętnych zawodników i zawodniczki.

Plaża Open to również możliwość współorganizowania turniejów. W każdym z siedmiu miast organizatorzy poszukują wolontariuszy chętnych do pomocy przy tworzeniu tegorocznego cyklu. Na stronie www.plazaopen.pl w zakładce Wolontariat:  (http://www.plazaopen.pl/organizatorzy/wolontariat/) znajdują się dodatkowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy.

Inauguracja tegorocznej Plaży Open rozpocznie się 27 czerwca. Przez trzy dni obok Areny Legionowo odbywać się będą kolejne w tym sezonie eliminacje mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, które zakończą się 29 czerwca transmisją decydujących pojedynków w TVP Sport. Jak obiecuje Rafał Pośpiech: – Następny fajny cykl Plaża Open przed nami!