Polacy zakończyli zmagania grupowe porażką z Niemcami po tie-breaku i jutro powalczą z Francją o wejście do finału. Oto, co do powiedzenia mieli trenerzy po tym spotkaniu.

Vital Heynen, trener reprezentacji Niemiec:

Jestem zadowolony ze wszystkich moich zawodników. Zmiennicy zagrali bardzo dobrze, a jutro czeka nas wielki mecz z Rosją. Istotne było również, żeby zaoszczędzić siły, bo w tym meczu musimy być w najlepszej dyspozycji. Przed nami trudne zadanie – mistrzowie olimpijscy, jednak Francja byłaby chyba trudniejszym przeciwnikiem.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski:

Oczywiście staraliśmy się zwyciężyć, ale nie chciałem, aby każdy zawodnik na boisku rozegrał pięć setów, ponieważ jutro czeka nas bardzo ważne spotkanie. Przed nami dwa niesamowicie ważne mecze. Szaleństwem byłoby pozwolić grać zawodnikom tak długo. Francja jest faworytem, gra naprawdę dobrze. Ostatnio graliśmy z nimi trzy razy i zawsze kończyło się to w tie-breaku. Wygraliśmy dwa razy, ale obecnie są najlepszym zespołem na świecie w świetnej formie. Wiem, że moi zawodnicy są gotowi do gry, ponieważ są wypoczęci. To był nasz pierwszy cel – pozostać świeżym. Nikt nie atakował więcej niż 18 razy, więc było to dobre przygotowanie.

cev.lu

Zobacz również:
-> Berlin 2016: Terminarz reprezentacji Polski
-> Terminarz i wyniki [Berlin]: Turniej kwalifikacyjny do IO2016
-> Plan transmisji turnieju kwalifikacyjnego do IO 2016
-> Terminarz i wyniki [Ankara]: Turniej kwalifikacyjny do IO2016