Pierwsze miejsce w grupie A zajmuje reprezentacji Niemców. Tym samym w jutrzejszym spotkaniu biało-czerwoni zmierzą się z Francją, a Niemcy z reprezentacją Rosji.

I set:

Ze środka skutecznie rozpoczyna Bieniek – 1:0. Walka punkt za punkt – 4:4. Z lewego skrzydła skutecznie punktuje Schwarz – 4:5. Przez blok przedziera się Kurek – 5:6. Skutecznie Bohme i reprezentacja Niemiec na pierwszej przerwie technicznej prowadzi jednym punktem. – 7:8. Skuteczny Michał Kubiak – 12:11. Na drugiej przerwie technicznej podopieczni Antigi prowadzą 16:13. Linię środkową przechodzi Kubiak – 16:15. Na pojedynczym bloku Grozer – 19:15. As serwisowy Miki! – 22:17. W aut atakuje Kurek – 22:19. Łomacz na przełamanie rozgrywa do Kurka, który kończy atak ze skrzydła – 23:19. Ze środka punktuje Karol Kłos! – 24:20. Po prostej atakuje Schwarz – 24:21. Atakiem z pipe’a seta kończy Mika! – 25:21.

II set:

Skutecznie w kontrze Sebastian Schwarz – 0:1. Z krótkiej punktuje Mateusz Bieniek – 1:1. Skutecznie na potrójnym bloku Grozer – 2:4. Ze środka bez problemów punktuje Broshog – 3:5. Z pipe’a atakuje Mika, niestety podopieczni trenera Vitala stawiają punktowy blok – 3:7. As serwisowy Michała Kubiaka! – 5:7 Przechodzącą piłkę wykorzystuje Mika – 6:7. Blok-aut po ataku Schwarza, Niemcy prowadzą na pierwszej przerwie technicznej 6:8. As serwisowy Grozera! – 6:9 Po prostej Kurek – 7:9. Na czystej siatce Grozer – 7:10. Z lewego skrzydła po prostej Kurek – 9:11. Niewiele brakowało, jednak blok-aut po ataku Grozera – 9:12. W ataku kiwa Kubiak, jednak przechodzi środkową linię boiska – 9:13, o czas prosi trener Antiga. Po przerwie przechodzącą piłkę wykorzystuje Bieniek – 10:13. Po bloku wybija Grozer – 10:14. Trener Vital reklamuje akcje i protestuje o powtórzenie akcji, sędziowie zmieniają decyzję i… powtarzamy akcję. Dłonie blokujących obija Schwarz – 11:15. Z drugiej linii na skrzydle skuteczny Kurek – 12:15. Mocny, ale autowy serwis Kubiaka – 12:16. Po skosie atakuje Mika. Trener gospodarzy prosi o challenge. Decyzja pozostaje bez zmian – 13:16. Na boisku pojawia się Strohbach i od razu punktuje w bloku, zatrzymując na siatce Kurka – 13:18. Kolejny punkt w bloku Niemców – 13:19. Potężnie ze skrzydła Strohbach – 14:21. Mocnym atakiem ze skrzydła odpowiada Konarski – 15:21. Bez bloku w aut Konarski – 16:24. W aut atakuje Strohbach – 17:24. Ze skrzydła drugiego seta kończy Hirsch – 17:25.

III set:

Od dwupunktowego prowadzenia rozpoczyna reprezentacja Niemiec – 0:3. As serwisowy Steuerwalda – 0:4, czas dla biało-czerwonych. Po przerwie z lewego skrzydła na pojedynczym bloku Bieniek – 1:4. Z VI strefy punkuje Schwarz – 1:5. Duet: Kurek, Możdżonek zatrzymują w kontrze Schwarza! (3:5) W kontrataku skuteczny Michał Kubiak – 4:5. W siatkę zagrywka Buszek – 4:6. Z prawego skrzydła Kurek, sędzia pokazuje, że był aut. Biało-czerwoni proszą o challenge, który pokazuje, że piłka była w boisku – 6:5. Dłuższą wymianę atakiem po skosie kończy Kubiak, po skończonej akcji Michał Kubiak reklamuje, że po stronie gospodarzy było nieczyste odbicie. Nasz kapitan za dyskusje otrzymuje żółtą kartkę – 6:7. Na drugiej przerwie technicznej dwupunktowe prowadzenie Niemców – 6:8.Blokowany Kłos – 7:10. Polacy nie bronią ataku Hirscha – 7:11. Strohbach nie przyjmuje zagrywki Kłosa! – 9:11. Bez bloku w aut Strohbach, czas dla gospodarzy – 10:11. As serwisowy Karola Kłosa! Polacy wychodzą na jednopunktowe prowadzenie – 12:11. Niestety przy kolejnej zagrywce. Kłos posyła piłkę w siatkę – 12:12. Ze środka skutecznie atakuje Możdżonek – 13:13. Na potrójnym bloku Strohbach – 13:14. Dłuższą akcję wygrywa reprezentacja Niemiec – 13:16. W siatkę zagrywa Buszek – 14:17. Z krótkiej skutecznie Możdżonek – 15:17. Dłuższą wymianę wygrywają biało-czerwoni- 16:17! Polacy ni bronią ataku Schwarza – 16:18. Paweł Zatorski nie przyjmuje zagrywki, o czas prosi trener Antiga – 16:19. Z trudnej piłki punktuje Buszek – 18:19.  W kontrze skuteczny Andrzej Wrona – 19:19. Punktowy blok Niemców – 20:21. Kolejna skuteczna akcja gospodarzy – 20:22. Nieporozumienie po stronie biało-czerwonych sprawia, że gospodarze prowadzą trzema punktami – 20:23. Złą passę przerywa Buszek, czas dla trenera Vitala – 21:23.  W siatkę zagrywa Żaliński – 21:24. Ze skrzydła Hirsch i gospodarze prowadzą 2:1.

IV set:

Od trzypunktowego prowadzenia rozpoczęli biało-czerwoni – 3:1. W kontrze punktuje Andrzej Wrona – 6:3. Po prostej atakuje Dawid Konarski – 8:4. Mocno w kontrze Konarski – 9:4. Po skosie Hirsch – 9:5. Nieudana zagrywka Schwarza – 10:5. W aut atakuje Strohbach – 11:5. Z VI strefy Sebastian Schwarz – 11:6. Punktowy blok biało-czerwonych – 12:6! Z pipe’a Rafał Buszek – 14:8. Ze środka skutecznie Broshog – 14:9. Autowa zagrywka Wojtka Żalińskiego – 15:10. Na drugiej przerwie technicznej biało-czerwoni prowadzą 16:10. Na lidera naszej drużyny wychodzi Wojtek Żaliśnki, który kończy koleją akcję – 17:13.  Blok-aut po ataku Mateusza Bieńka – 19:14. Blokowany Hirsch – 20:14! W aut zagrywa Strohbach – 21:15. Blok-aut po ataku Hirscha -21:16. Po skosie Dawid Konarski – 22:16. Blok-aut po ataku Rafała Buszka – 24:18. Nie bronimy kiwki Schwarza – 24:19. Z prawego skrzydła w kontrze skutecznie Hirsch – 24:20. W siatkę zagrywka Schwarz – 25:20.

V set:

Biało-czerwoni rozpoczynają seta od błędu – 0:1. Niemieccy siatkarze również psują zagrywkę – 1:1. Hirsch przedziera się przez blok – 1:2. Mocno z krótkiej atakuje Wrona – 2:2. Blok-aut po ataku Hirscha – 2:3. Bez bloku a aut Konarski – 2:4.  Ponownie Konarski, tym razem potężnie ze skrzydła, Niemcy nie bronią – 3:4. Dłużej akcji nie kończy Buszek, punktowy blok Hirscha – 3:5.  Kolejna długa akcja w tie-breaku, tym razem skutecznie Konarski – 4:5. Z lewego skrzydła potężnie, ale również w aut Buszek – 4:7. Z prawego skrzydła Konarski – 5:7. Tuż za blok kiwa Konarski – 6:8.  Wojtaszek nie broni potężnego ataku Hirscha – 6:9. Bardzo długą wymianę wygrywają gospodarze – 6:10, czas dla biało-czerwonych. Punktowa zagrywka Patricka Steuerwalda, kolejna przerwa na prośbę Antigi – 6:11. Z prawego skrzydła nad blokiem Hirscha – 6:12. Po skosie Konarski – 7:12. Nieudany atak Broshoga – 8:12. Nieudana zagrywka Bieńka – 8:13. Strohbach również psuje zagrywkę – 9:13. Festiwal popsutych zagrywek, piłka meczowa dla reprezentacji Niemiec – 9:14. Ze środka punktuje Wrona –  10:14. Przez blok przedziera się Schwarz – 10:15.

Polska – Niemcy 2:3 (25:21; 17:25; 21:25; 25:20; 10:15)

Składy:

Polska:  Kurek,  Kłos,  Bieniek, Łomacz, Kubiak, Mika, Zatorski (L) oraz: Wojtaszek (L), Konarski, Drzyzga, Możdżonek, Buszek, Wrona, Żaliński

Niemcy: Grozer, Schwarz, Broshog, Kampa, Kaliberda, Bohme, M. Steuerwald (L) oraz: Tille (L), Dunnes, Fromm, Hirsch, P. Steuerwald, Strohbach, Kampa