Polki niestety przegrały swój trzeci mecz na turnieju w Ankarze i bez zwycięstwa wracają do kraju…

Obie drużyny zaczęły od walki punkt za punkt. Jednak Włoszki dość szybko odskoczyły na kilka punktów, by na pierwszej przerwie prowadzić 8:5.  Przewaga naszych rywalek utrzymywała się do pierwszej przerwy, gdzie mamy 16:10. Ten set całkowicie wymknął się z pod kontroli Polek, a Włoszki wciąż powiększają przewagę (19:12)… Ostatecznie Polki przegrały bardzo wyraźnie 25:18….

Druga partia rozpoczęła się od skutecznego bloku Włoszek. Od stanu po dwa, nasze rywalki odskoczyły na kolejne oczka. Niestety nasza gra nie wyglądała dobrze. Mamy słabe przyjęcie i nie możemy się przebić przez Włoski blok… Na pierwszej przerwie mamy 8:4. Przewaga Włoszek utrzymała się do drugiej przerwy 16:10…. W końcowej fazie seta Polki nadrobiły część strat, jednak przegrywamy tego seta 25:22 i nie mamy już szans na awans do IO w Rio….

Kolejnego seta biało-czerwone zaczęły od wyraźnego prowadzenia 1:5 i na pierwszą przerwę techniczną schodzimy prowadząc 4:8. W tej fazie seta Polki popisują się bardzo skutecznym blokiem. Na drugiej przerwie mamy 12:16 dla Polski. Set zakończył się naszym zwycięstwem 22:25

Czwarta partia rozpoczęła się na korzyść Włoszek, jednak nasze reprezentantki szybko nadrobiły straty i na przerwę zeszły prowadząc 7:8. Przewaga biało-czerwonych utrzymała się do drugiej przerwy, na którą schodzimy przy 14:16 dla Polek. Po przerwie nasze reprezentantki utrzymały prowadzenie do samego końca seta, którego wygrały 19:25!

Decydującą partię Polki rozpoczęły od gry punkt za punkt, jednak od stanu po 2, Włoszki odskoczyły na 4:2. Prowadzenie naszych rywalek utrzymała się do zmiany stron 8:5. Niestety nasze rywalki powiększyły w tej fazie seta swoją przewagę i wgrały tego seta 15:13 i cały mecz 3:2…

Włochy-Polska 3:2 (25:18, 25:22, 22:25, 19:25, 15:13)

Włochy: ORRO Alessia, GUIGGI Martina, DEL CORE Antonella, DIOUF Valentina, EGONU Paola Ogechi, DANESI Anna,  SANSONNA Stefania (L) oraz DE GENNARO Monica (L), CENTONI Nadia, FERRETTI Francesca

Polska: WERBLIŃSKA Anna, BEŁCIK Izabela, POLAŃSKA Gabriela, PYCIA Sylwia, JAGIEŁO Aleksandra, SKOWRONSKA-DOLATA Katarzyna Ewa, MAJ-ERWARDT Paulina (L) oraz EFIMIENKO Zuzanna, TOMSIA Berenika Katarzyna, KRZOS Aleksandra (L), KURNIKOWSKA Natalia