Polki swój pierwszy mecz rozegrały z Rosjankami. Mimo zwycięstwa w dwóch setach to nasze rywalki zwyciężyły po pięciosetowej walce…

Mecz rozpoczął się od walki punkt za punkt. Naszym reprezentantkom udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie (4:2), jednak Rosjanki szybko doprowadziły do wyrównania. Żadna z drużyn nie odpuszczała, jednak to Polki zeszły na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 8:7. W dalszej części seta biało-czerwone utrzymywały przewagę nad Rosjankami, by ostatecznie na drugiej przerwie technicznej prowadzić 16:13. Po przerwie przewaga Polek stopniowo wzrastała. W końcówce seta Anna Werblińska posłała dwa asy serwisowe. Ostatecznie biało-czerwone zasłużenie zwyciężyły 25:19!

Druga partia od samego początku przebiegała pod dyktando Polek, które na pierwszy time-out zeszły prowadząc 8:2! Nasza przewaga utrzymywała się do kolejnej przerwy, na którą schodzimy przy 16:7. Polki do końca seta utrzymały bardzo dużą przewagę i zwyciężyły 25:18!

Trzeci set rozpoczął się od wyrównanej walki. Po remisie 2:2, Rosjanki zdobyły kolejne dwa punkty. Biało-czerwone dość szybko doprowadziły do wyrównania, a potem na pierwszy time out wyszły przy stanie 8:7. Środkowa część seta niestety ułożyła się po myśli naszych rywalek, które na drugą przerwę zeszły prowadząc 11:16. Nasze reprezentantki nie poddały się i dzielnie walczyły o każdy punkt. Ostatecznie to jednak Rosjanki wygrały tego seta 22:25.

Czwarta partia rozpoczęła się od prowadzenia reprezentacji Rosji i to one prowadziły na pierwszej przerwie czterema punktami. Przewaga rywalek utrzymywała się w dalszej części seta i na drugiej przerwie prowadziły 7:16… Ten set został zdominowany przez siatkarki z Rosji, które bardzo pewnie wygrały 14:25.

Decydującego seta to Polki rozpoczęły od prowadzenia 2:0, jednak Rosjanki szybko doprowadziły do remisu po dwa. Kolejne dwa punkty również wpadały na konto Rosjanek i to one zeszły na zmianę stron z przewagą. W decydujących momentach tego seta i meczu obie reprezentacje walczyły punk za punkt, jednak Rosjanki zdołały wyjść na prowadzenie i niestety wygrać cały mecz…

Polska – Rosja 2:3 (25:19, 25:18, 22:25, 14:25, 10:15)

Polska:  WERBLIŃSKA Anna (13),  POLAŃSKA Gabriela (7), PYCIA Sylwia (6), MAJ-ERWARDT Paulina (L), WOŁOSZ Joanna (2), JAGIEŁO Aleksandra (7),  SKOWROŃSKA-DOLATA Katarzyna Ewa (20) oraz BEŁCIK Izabela (1), TOMSIA Berenika Katarzyna  (1),  GREJMAN Anna,  KURNIKOWSKA Natalia (3)

Rosja: SHCHERBAN Yana (14), OBMOCHAEVA Nataliia (12), KOSIANENKO Ekaterina (1), FETISOVA Irina,  KOSHELEVA Tatiana (16),  ZARYAZHKO Irina (5), MALOVA Anna (L) oraz SHASHKOVA Liubov (3), KHODUNOVA Natalia (1), STARTSEVA Evgeniya, MALYKH Natalia (1)

-> Berlin 2016: Terminarz reprezentacji Polski

-> Terminarz i wyniki [Berlin]: Turniej kwalifikacyjny do IO2016