Polki drugi mecz rozegrały z reprezentacją Belgii. Niestety byliśmy świadkami kolejnej porażki biało-czerwonych…

Pierwszy set niestety zakończył się dość wyraźnym zwycięstwem Belgijek.

Druga partia rozpoczęła się od gry punkt zza punkt, jednak od stanu po 2, nasze rywalki odskoczyły nam na trzy oczka. Polki dość szybko doprowadziły do remisu 6:6. Na pierwszej przerwie technicznej mamy 8:7 dla nas. Po przerwie znów byliśmy świadkami gry punkt za punkt, jednak ostatecznie to Polki zwycięskie zeszły na drugą przerwę techniczną 13:16. W kolejnych akcjach Biało-czerwone jeszcze powiększyły przewagę, m.in. dzięki dobrej zagrywce i skutecznemu blokowi. Dobra passa trwała do końca seta, którego wygrywamy do 16.

Kolejna odsłona meczu rozpoczęła się od zdobycia kilku punktowego prowadzenia 4:1, po czym trener rywalek poprosił o czas dla swojego zespołu. Na pierwszą przerwę Polki zeszły prowadząc 8:6. Przewaga naszych reprezentantek utrzymywała się dość długo, jednak to rywalki wyszły na drugą przerwę prowadząc 15:16. Po przerwie obie reprezentacje grały punkt za punkt. Polki w końcówce seta zdobyły trzy punkty z rzędu i wyszły na prowadzenie 20:18! Ostatecznie set padł łupem rywalek 25:27.

Czwarty set rozpoczął się od wyrównanej walki w okolicach remisu. Belgijki dość szybko wyszły na trzy punkty przewagi i na przewie mamy 3:8. Duża przewaga rywalek utrzymała się do drugiej przerwy, gdzie mamy 8:16… Po niej Polki zaczęły odrabiać straty (11:16), jednak to nasze rywalki zwyciężają 18:25

Polska – Belgia 1:3 (19:25, 25:16, 25:27, 18:25)

Belgia: DIRICKX Frauke (1), COURTOIS Valerie (L), HEYRMAN Laura (9), LEYS Charlotte (9), AELBRECHT Freya (9), VAN HECKE Lise (8), VANDESTEENE Els (5) oraz BIEBAUW Jasmien, ROUSSEAUX Hélène (1), VAN GESTEL Celine, VAN DE VYVER Ilka, LEMMENS Nathalie

Polska: WERBLIŃSKA Anna (16), BEŁCIK Izabela (7), POLAŃSKA Gabriela (3), PYCIA Sylwia (8), MAJ-ERWARDT Paulina (L), JAGIEŁO Aleksandra (6), SKOWROŃSKA-DOLATA Katarzyna Ewa (4) oraz TOMSIA Berenika Katarzyna (5), KURNIKOWSKA Natalia, GANSZCZYK Kamila