Już w ten piątek Biało-Czerwoni rozpoczynają walkę w Turnieju Kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich. Podopieczni Vitala Heynena podejmą zespoły z Tunezji, Francji i Słowenii. Bilet do Tokio uzyska najlepsza drużyna spośród tej grupy.

Warna, Rotterdam, Bari, Gdańsk, Sankt Petersburg, Ningbo – to miasta w których od 9 do 11 sierpnia topowe siatkarskie reprezentacje będą walczyć o awans na przyszłoroczną imprezę w Japonii. Dla wielu drużyn jest to najważniejszy punkt tego sezonu, bo po tym weekendzie aż 7 z 12 miejsc na Igrzyska Olimpijskie w Tokio będzie już zajętych.

Po XVII Memoriale Huberta Jerzego Wagnera i wywalczonym tam drugim miejscu, siatkarze Heynena z optymizmem mogą przystąpić do rywalizacji, a w gdańskiej Ergo Arenie mogą spodziewać się kompletu kibiców, ponieważ wszystkie bilety na to wydarzenie zostały wyprzedane.

– Kwalifikacje to nasz główny cel w tym sezonie reprezentacyjnym. Myślę, że każdy z nas już na to czeka. W Krakowie mieliśmy przedsmak przy pięknych, pełnych trybunach TAURON Areny, przy wspaniałych kibicach. Mogliśmy się sprawdzić i zobaczyć w jakiej jesteśmy dyspozycji i z podniesioną głową możemy jechać do Gdańska i walczyć o bilet do Tokio – powiedział libero reprezentacji Polski, Paweł Zatorski.

Plan transmisji Turnieju Kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Gdańsku:

Piątek – 9 sierpnia

17:00  Polska – Tunezja

20:30  Francja – Słowenia

Sobota – 10 sierpnia

15:00  Polska – Francja

18:30  Słowenia – Tunezja

Niedziela – 11 sierpnia

12:00  Francja – Tunezja

15:00  Polska – Słowenia

Skład reprezentacji Polski na Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Gdańsku:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

Atakujący: Dawid Konarski, Maciej Muzaj

Środkowi: Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek, Karol Kłos

Przyjmujący: Wilfredo Leon, Michał Kubiak, Bartosz Kwolek, Aleksander Śliwka, Artur Szalpuk

Libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek

źródło: oprac.własne/fot: Krawczyk.photo