Reprezentacja Polski w trzech setach pokonała Tunezję w ramach pierwszego meczu Turnieju Kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich. O pierwszym kroku w stronę Tokio, formie zawodników i jutrzejszym arcyważnym spotkaniu z Francją opowiedział Grzegorz Łomacz, rozgrywający Biało-czerwonych.

Pierwszy krok w stronę Tokio został wykonany – pokonaliście Tunezję w trzech setach. To nie był rywal z górnej półki, a ten mecz można było potraktować jako dobry trening przed kolejnymi spotkaniami?

Grzegorz Łomacz: Wykonaliśmy plan na dzisiaj. Nie straciliśmy dużo sił na boisku. Byliśmy skoncentrowani  na tym spotkaniu. Musimy przyznać, że Tunezja nie postawiła na pewno nam wysoko poprzeczki. Cieszymy się jednak z wyniku, bo wykonaliśmy założone zadanie. Teraz już koncentrujemy się na dwóch pozostałych spotkaniach.

Po gładkim zwycięstwie zejdzie taki pierwszy stres turniejowy?

Mam nadzieję, że w jakiś sposób to wpłynie pozytywnie na naszą drużynę. Trzymamy się określonego planu. Wierzymy w to, że uda nam się go zrealizować do końca.

Z drużyną Trójkolorowych znacie się nie od dziś. Czy jest jeszcze coś czym możecie zaskoczyć siebie wzajemnie?

Z Francją znamy się już bardzo dobrze. W ciągu ostatnich kilku lat zagraliśmy z nimi wiele spotkań podczas różnych turniejów. Myślę, że ciężko będzie ich czymkolwiek zaskoczyć. Po prostu to forma dnia i może troszeczkę szczęścia zadecyduje o zwycięstwie. Francja to absolutny światowy top. Czeka nas piekielnie trudne spotkanie.

Można powiedzieć, że po Mistrzostwach Świata najważniejszym wydarzeniem są właśnie kwalifikacje olimpijskie – turniej, który umożliwia wzięcie udział w Igrzyskach. Jak przebiegały przygotowania pod te trzy najważniejsze mecze tego roku?

Specjalnie przygotowywaliśmy się przez długi okres do tego turnieju w Gdańsku. Wiemy, jaka jest ranga tego turnieju. Czujemy się bardzo dobrze. Mamy nadzieję, że pokażemy na co nas stać. Szczególnie przygotowywaliśmy się pod mecze z Tunezją, Francją i Słowenią w ten weekend. Jutro rzucimy wszystkie siły na parkiet. Musimy wygrać to spotkanie.

W jakiej znajdujecie się aktualnie dyspozycji? Czujecie, że to jest ten właściwy poziom, umożliwiający pokonanie wszystkich rywali?

Czujemy się bardzo dobrze. Wszyscy jesteśmy w formie. Mam nadzieję, że to pokażemy w tych dwóch spotkaniach, które zostały nam do rozegrania.

oprac.własne/fot.krawczyk.photo