Spotkanie Chiny – Finlandia rozpoczęło rywalizację w grupie F o awans do igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Poza wcześniej wymienionymi drużynami w Ningbo o miejsce uprawniające do gry na olimpiadzie będą walczyć Kanada oraz Argentyna.

Chiny – Finlandia 3:1 (25:22, 21:25, 25-22, 25:23)

Chiny: Chuan Jiang, Yaochen Yu, Haixiang Du, Zhejia Zhang, Libin Liu, Shikun Peng, Jiahua Tong (libero)

Finlandia: Eemi Tervaportti, Samuli Kaislasalo, Peetu Mäkinen, Elviss Krastins, Sauli Sinkkonen, Markus Kaurto, Lauri Kerminen (libero)

Pierwsze piątkowe spotkanie w Ningbo zakończyło się zwycięstwem gospodarzy, którzy pokonali Finlandię 3:1. Nie było to łatwe spotkanie dla obu ekip, jednak to Finowie nie wykorzystali swojej szansy na doprowadzenie do tie-breaka. W końcówce czwartego seta podopieczni Joela Banksa doprowadzili do wyrównania stanu gry (22:22), ale ostatecznie to Chińczycy przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę i to oni dopisali na swoje konto cenne trzy punkty.

Argentyna v Kanada 3:1 (25:23, 22:25, 27:25, 25:23)

Argentyna: Luciano De Cecco, Bruno Lima, Agustín Loser , Sebastián Solé, Facundo Conte, Ezequiel Palacios, Alexis González (libero)

Kanada: Brett Walsh, Sharone Vernon-Evans, Lucas Van Berkel, Graham Vigrass, John Gordon Perrin, Nicholas Hoag, Blair Bann (libero)

Drugi mecz, podobnie jak pierwszy, zakończył się wynikiem 3:1 dla Argentyny. Spotkanie było pełne emocji i oba zespoły zawzięcie walczyły o zwycięstwo. Najbardziej zacięty był trzeci set, w którym gra odbywała się na przewagi i który padł łupem Argentyńczyków. Losy spotkania przypieczętowała czwarta partia, w której końcówce Kanadyjczykom nie wystarczyło zimnej krwi  by doprowadzić do tie-breaka.

Jutro role się odwrócą i o 9.00 zmierzą się Finowie z Argentyńczykami oraz  o 13.30 Chińczycy podejmą Kanadyjczyków.