Drugi dzień kwalifikacyjnego turnieju w Ningbo rozstrzygnął, kto będzie miał szansę wywalczyć awans na igrzyska olimpijskie, które odbędą się w Tokio w 2020 roku.

Finlandia – Argentyna 1:3 (17:25, 18:25, 25:21, 24:26)

Finlandia: Samuli Ville Mikael Kaislasalo, Peetu Makinen, Tommi Siirilä, Eemi Tervaportti, Elviss Krastins, Sauli Severi Sinkkonen, Lauri Kerminen (libero)

Argentyna: Bruno Lima, Cristian Poglajen, Agustin Loser, Sebastian Solé, Ezequiel Palacios, Luciano De Cecco, Alexis Ruben Gonzalez (libero)

Reprezentacja Argentyny odniosła już drugie zwycięstwo podczas rozgrywek w Ningbo. W czterech setach pokonali oni Finlandię i tylko krok dzieli ich wymarzonego biletu do Tokio. Zwycięstwo nad Finami stawia podopiecznych Marcelo Rodolfo Méndeza w bardzo komfortowej sytuacji przed jutrzejszym spotkaniem z gospodarzami turnieju – Chińczykami.

Chiny – Argentyna 2:3 (26:24, 21:25, 17:25, 25:23, 15:17)

Chiny: Chuan Jiang, Yaochen Yu, Haixiang Du, Zhejia Zhang, Libin Liu, Shikun Peng, Jiahua Tong (libero)

Kanada: Ryan Joseph Sclater, Stephen Timothy Maar, Graham Vigrass, Daniel Jansen Vandoorn, Brett James Walsh, John Gordon Perrin, Blair Cameron Bann (libero)

W drugim meczu grupy F Chiny zmierzyły się z Kanadą. Było to bardzo wyrównane spotkanie, które zakończyło się tie-breakiem na korzyść Kanadyjczyków. Gospodarze dzielnie walczyli o zwycięstwo w całym potkaniu, jednak  ostatnie słowo należało do siatkarzy z Ameryki Północnej, którzy wygrali w piątym secie 15:17.

Jutro już ostatni dzień olimpijskich turniejów kwalifikacyjnych. Decydujące spotkanie pomiędzy Argentyną a Chinami odbędzie się o godzinie 13.30, natomiast mecz Kanada – Finlandia rozpocznie się już o 9.