Za nami kolejny dzień meczów kwalifikacyjnych na Igrzyska Olimpijskie. W sobotni wieczór, w grupie A, Brazylia wygrywając z Egiptem 3:0 zapewniła sobie pierwsze miejsce w tabeli. Bułgarzy po pojedynku z Portoryko zajmują drugie miejsce i jutro będą mieli okazję zawalczyć o awans w pojedynku przeciwko Brazylii.

Mecz przeciwko Brazylii, dla reprezentacji Egiptu, był ciężkim orzechem do zgryzienia. Canharinios od początku pokazali swoją wyższość i przez całą partię pozwolili przeciwnikom zdobyć tylko 12 punktów. Po przerwie sytuacja Egipcjan wyglądała lepiej. Zawodnicy prowadzili 5:4, jednak szybko ich przeciwnicy wyrównali punkty i pokazali swoje mocne strony. Reprezentacja Egiptu uległa przegrywając 25:19. Set trzeci rozpoczął się podobnie do drugiego, jednak zdobywanie punktów było ciągle kłopotliwe dla reprezentacji Egiptu. Na długo zatrzymali się przy 8 punktach i pozwolili zagrywać Brazylijczykom. Mimo zdobytych punktów ze strony Egipcjan, nie pozwoliło to na przezwyciężenie Brazylii. Mecz zakończył się zwycięstwem Canharinios.

Brazylia – Egipt 3:0 (25:12, 25:19, 25:14)

Skład Brazylii: Bruno Mossa Rezende (1), Isac Santos (2), Mauricio Borges Almeida Silva (5), Fernnando Gil Kreling (6), Wallace De Souza (8), Yoandy Leal Hidalgo (9), Douglas Correia De Souza (12), Mauricio Luiz De Souza (13), Lucas Saatkamp (16), Thales Hoss (L), Ricardo Lucarelli Souza (18), Maique Reis Nascimiento (L) oraz Flavio Gualberto (23)

Skład Egiptu: Ahmed Mohamed (L), Abdelrahman Seoudy (5), Mohamed Hassan (L), Hisham Ewais (7), Rashad Atia (9), Ahmed Afifi (11), Hossam Abdalla (12), Omar Hassan (14), Mohamed Abdelmohsen Seliman (16), Ahmed El Sayed (17), Ahmed Shafik (18), Mostafa Mohamed Ibrahim Abdelrahman (19), Abdelrahman Abouelella (21) oraz Ahmed Omar (23)

W drugim meczu Portoryko zmierzyło się z Bułgarią. Set zaczął się wyrównanie (3:3) ale po chwili gospodarze szybko uciekli na kilka punktów. Reprezentacja Portoryko nie poddała się tak łatwo i wyrównała wynik (12:12). Jednak od tego momentu to głównie reprezentacja Bułgarii pokazywała swoje mocne strony. Pierwszy set zakończył się wynikiem 20:25 na korzyść gospodarzy.

Kolejna partia od samego początku sprzyjała reprezentacji Bułgarii. Prowadzili trzema punktami przez większość pojedynku, stopniowo powiększając swoją przewagę. Mimo wyrównania przez Portorykańczyków (20:20), Bułgarzy wykazali się lepszym atakiem i zwyciężyli drugiego seta.

Po dużym wysiłku przy odrabianiu punktów w poprzedniej partii, reprezentacja Portoryko nie miała już tyle sił aby przeciwstawić się Bułgarii. Gospodarze pozwolili zdobyć przeciwnikom tylko 12 punktów w ostatnim secie, dzięki temu reprezentacja Bułgarii mogła cieszyć się wygranym pojedynkiem.

Portoryko – Bułgaria 0:3 (20:25, 22:25,12:25)

Skład Portoryko: Pablo Guzman (3), Dennis Del Valle (L), Pedro Nieves (5), Arturo Iglesias (7), Maurice Torres (11), Sequiel Sanchez (13), Pelegrin Vargas (14), Jonathan Rodriguez (15), Jessie Colon (17), Gabriel Garcia (22), Arnel Cabrera Rivera (L) oraz Brian Negron (25)

Skład Bułgarii: Dobromir Dimitrov (3), Martin Atanasov (4), Svetoslav Gotsev (5), Rozalin Penchev (6), Todor Skrimov (8), Georgi Seganov (9), Viktor Yosifov (12), Teodor Salparov (L), Teodor Todorov (14), Venelin Kadankov (15), Nikolay Penchev (17), Tsvetan Sokolov (19), Aleks Grozdanov (20) oraz Petar Karakashev (21)