Biało-Czerwone odniosły kolejne bardzo pewne zwycięstwo. Tym razem pokonały Azerki. Przypieczętowały tym samym awans do półfinału kwalifikacji olimpijskich.

Premierowa odsłona dzisiejszego meczu, za wyjątkiem jego początkowej fazy, ułożyła  się po naszej myśli. Biało-Czerwone z każdą minutą coraz bardziej akcentowały swoją przewagę. Było to szczególnie widać w grze na siatce. Były lepsze zarówno w ataku, jak i bloku, którym raz po raz zatrzymywały swoje rywalki. Nasza znaczna przewaga w aspektach sportowych utrzymała się również w drugiej partii. Polki mimo popełnienia dużej ilości błędów, nie pozwoliły sobie na kłopoty. Najbardziej wyrównany okazał się trzeci set. Azerki przez pewien czas były na prowadzeniu, a Polki nie mogły skończyć swoich akcji. Na szczęście udało się opanować sytuację i ostatecznie również w tej odsłonie meczu zatriumfować. W dzisiejszym meczu swoje szanse otrzymały nasze rezerwowe zawodniczki i trzeba przyznać, że wykorzystały je bardzo dobrze.

Przez nami jednak zdecydowanie trudniejsze starcia. Już jutro Polki postarają się o rewanż za ostatnią porażkę w walce o medale na Mistrzostwach Europy.

Polska – Azerbejdżan 3:0 (25:19, 25:19, 25:23)

Składy drużyn:

Polska: Anna Stencel (10), Agnieszka Kąkolewska (11), Maria Stencel (L), Magdalena Stysiak (11), Joanna Wołosz, Aleksandra Wójcik (4), Malwina Smarzek-Godek (4) oraz Klaudia Alagierska (3), Martyna Łukasik (12), Monika Jagła (L), Monika Fedusio (4), Marlena Kowalewska (3), Zuzanna Górecka (5)

Azerbejdżan: Ayshan Abdulazimova (4), Yelyzaveta Samadova (14), Nikalina Bashnakova (6), Krystsina Yagubova (2), Iuliia Karimova (L), Marharyta Azizova (9), Maryia Kiryliuk (3) oraz Anastasiya Gurbanova, Shafagat Alishanova, Kseniya Pavlenko (2)

źródło: CEV, fot. Katarzyna Kozłowska