Podopieczne Jacka Nawrockiego zwycięsko rozpoczęły zmagania o awans na Igrzyska Olimpijskie. Polki w czterech partiach pokonały Bułgarki i przybliżyły się do kolejnej fazy rywalizacji.

Początkowe dwie partie okazały się najbardziej wyrównane. Byliśmy świadkami sprej ilości długich wymian. Niestety w pierwszym secie nieco zabrakło choćby kończenia własnych ataków, co w kontrach wykorzystywały Bułgarki. Sprawiło to, że to nasze rywalki znalazły się w nieco lepszej sytuacji i mimo walki w końcówce, Biało-Czerwone nie zdołały odrobić strat. W drugim secie w naszej grze coraz lepiej na skrzydle zaczęła radzić sobie Magdalena Stysiak, mocno odciążając w ataku naszą liderkę – Malwinę Smarzek-Godek. Tym razem również końcówka okazała się dość wyrównana, jednak w przeciwieństwie do poprzedniej partii to Polki prowadziły. Dobra gra naszej drużyny utrzymała się na trzeciego seta. Podopieczne Jacka Nawrockiego bardzo odważnie radziły sobie na siatce oraz w polu zagrywki. Sprawiło to, że przewaga naszych zawodniczek okazała się zdecydowanie zbyt duża, by Bułgarki zdołały w tej odsłonie meczu nawiązać wyrównaną walkę. Nasza skuteczna gra przeniosła się na ostatnią partię. Niestety, Polki miały też chwile przestojów, co zaowocowało tym, że w końcówce seta gra się wyrównała. Na szczęście za sprawą skutecznej gry na siatce jak i błędów rywalek, dość szybko udało nam się opanować sytuację i doprowadzić korzystny dla nas wynik do ostatniego gwizdka.

Polska – Bułgaria 3:1 (23:25, 25:20, 25:19, 25:22)

Składy drużyn:

Polska: Klaudia Alagierska (9), Agnieszka Kąkolewska (7), Maria Stenzel (L), Magdalena Stysiak (19), Joanna Wołosz (5), Natalia Mędrzyk (11), Malwina Smarzek-Godek (24) oraz Martyna Łukasik, Zuzanna Górecka

Bułgaria: Gergana Dimitrova (12), Nasya Dimitrova (11), Lora Kitipova (4), Mira Todorova (9), Zhana Todorova (L), Elitsa Vasileva (15), Silvana Chausheva (8) oraz Petya Barakova (1), Hristina Ruseva, Mariya Karakasheva (2)

źródło: CEV, fot. Katarzyna Kozłowska