Podczas trzeciego weekendu rozgrywek tegorocznej Ligi Światowej Polacy zmierzą się z Iranem, Stanami Zjednoczonymi i Rosją. Mecze rozegrane zostaną w Katowicach i Łodzi. Wszystkie drużyny są w pełni zmotywowane i zapowiadają walkę o zakwalifikowanie się do turnieju finałowego w Brazylii.

Dzisiaj w południe w katowickim hotelu Novotel trenerzy i kapitanowie drużyn oraz działacze spotkali się z przedstawicielami mediów na oficjalnej konferencji prasowej poprzedzającej mecze w Katowicach i Łodzi. W pierwszym dniu turnieju w Spodku reprezentacja Polski zagra z Rosją, a Iran zmierzy się ze Stanami Zjednoczonymi.

Wypowiedzi kapitanów i trenerów z konferencji prasowej:

Mir Saeid Marouflakrani, kapitan reprezentacji Iranu: Miło być ponownie w Polsce. Wszystkie mecze Ligi Światowej są naprawdę ciężkie, a wyniki bardzo wyrównane, dlatego każda drużyna wciąż ma szansę zakwalifikować się do turnieju finałowego. Życzę wszystkim drużyną powodzenia.

Igor Kolaković, trener reprezentacji Iranu: Jesteśmy szczęśliwi, że znowu możemy zagrać w Polsce. Podchodzimy do gry mecz po meczu, skupiając się tylko na najbliższym spotkaniu. Chcemy walczyć o lepszą pozycję w światowym rankingu, dlatego będziemy walczyć o kolejne zwycięstwa.

Dimitrij Kowalew, kapitan reprezentacji Rosji: Jestem przekonany, że ten turniej będzie bardzo ciekawy dla kibiców. Drużyny są bardzo mocne, dlatego siły są wyrównane. Co ciekawe, że każda drużyna ma szanse na awans do turnieju finałowego.

Siergiej Szlapnikow, trener reprezentacji Rosji: Przyjechaliśmy tutaj, aby walczyć w każdym meczu. Mamy wielu młodych zawodników, których chcielibyśmy wypróbować w tych meczach. Oczywiście chcemy zagrać jak najlepiej w każdym ze spotkań, ale niestety zdarzają się kontuzje, które nam to utrudniają. Ze swojej strony możemy obiecać walkę w każdym spotkaniu.

Kawika Shoji, kapitan reprezentacji Stanów Zjednoczonych: Cieszymy się, że znów jesteśmy w Katowicach bo to świetne miejsce do grania w siatkówkę. Mamy tutaj mocnych bardzo przeciwników. Wiele nauczyliśmy się podczas dotychczasowych rozgrywek tej edycji Ligi Światowej, poprawiliśmy swoją grę i mamy nadzieję utrzymać tę tendencję. Chcemy pokazać tutaj ducha drużyny i zakwalifikować się do turnieju finałowego.

John Speraw, trener reprezentacji Stanów Zjednoczonych: Jestem podekscytowany będąc znowu w Katowicach, bo właśnie tutaj 10 lat temu było jedno z moich pierwszych doświadczeń z Ligą Światową. Byłem pod wielkim wrażeniem atmosfery, kibiców i poziomu gry. Katowice to mekka siatkówki w Polsce i bardzo doceniamy wsparcie jakie otrzymujemy od kibiców. Będziemy tutaj walczyć z Iranem, a to trudna drużyna, z którą graliśmy już wiele razy. Doceniamy styl w jakim walczy Iran. Większość drużyn w Lidze Światowej ma obecnie w składzie wielu młodych, nowych zawodników, to dotyczy również nas. Cieszę się z tego jak wiele nauczyliśmy się od początku tej edycji Ligi Światowej i mamy nadzieję, że będziemy grać na coraz wyższym poziomie.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski: Wszyscy jesteśmy tutaj po to żeby zakwalifikować się do turnieju finałowego i pojechać do Brazylii, również my. W Katowicach zawsze grało nam się dobrze i mam nadzieję, że tak będzie również tym razem i wykorzystamy tę szansę, i pojedziemy do Brazylii. Jeśli chodzi o moją kontuzję to nie jest najlepiej, ale ze sztabem medycznym robimy wszystko żeby doprowadzić nogę do stanu używalności. Zrobię wszystko, aby pomóc zespołowi. Bez leków przeciwbólowych się nie obędzie, ale zrobię co w mojej mocy.

Ferdinando De Giorgi, trener reprezentacji Polski: Jestem bardzo szczęśliwy, że możemy zagrać w Polsce przed naszą fantastyczną publicznością. Jestem przekonany, ze kibice pomogą nam swoim dopingiem zarówno w Katowicach i Łodzi. Gramy z trzema silnymi zespołami, z którymi spotkania są zawsze wyzwaniem. Mamy jednak nadzieję, że z pomocą kibiców uda nam się zwyciężyć. Jesteśmy skoncentrowani przede wszysttkim na poprawie jakość naszej gry i skupiamy się tylko na najbliższym meczu. Życzę powodzenia wszystkim drużynom.

źródło, fot.: pzps.pl