Jeden z najlepszych libero na świecie, Krzysztof Ignaczak postanowił wznowić siatkarską karierę. Po zakończeniu gry w drużynie z Rzeszowa zapowiadał zakończenie swojej przygody z siatkówką w roli zawodnika, jak się jednak okazało nie na długo. 

Zawsze powtarzałem, że chcę wyjechać za granicę. Na koniec mojej kariery nadarzyła się taka okazja. Po rozmowach telefonicznych z prezesem IBB Polonii Londyn pojawił się pomysł, by wzmocnić sygnał siatkówki na Wyspach, próbować budować ją marketingowo – powiedział Ignaczak w Magazynie Polska 2017. – Nie wiem jeszcze na jakiej będę grał pozycji, prawdopodobnie na pozycji libero, bo na atak się nie nadaję. Broni jednak nie składam, zobaczymy, jakie będą potrzeby. Nastawiamy się na to, by ładnie ubrać to medialnie i zachęcić tamtejszą Polonię do kibicowania i wspierania klubu. Chcemy pokazać, jak fajna potrafi być siatkówka – przyznał. – Tak więc moja siatkarska przygoda jeszcze się nie kończy, ciągnie wilka do lasu – dodaje popularny “Igła”.

Ignaczak na swoim koncie ma wiele sukcesów, szczególnie warte przypomnienia są: wywalczenie mistrzostwa świata, które wraz z naszą reprezentacją zdobył w 2014 roku, zwycięstwo w Lidze Światowej, czy też mistrzostwo Europy. Na swoim koncie ma również sukcesy klubowe.

Od teraz będzie bronił barw klubowych drużyny IBB Polonia Londyn. Jego nowa drużyna ma na swoim koncie wielokrotne Mistrzostwo Anglii. W ostatnim sezonie do swojego dorobku dołożyli także puchar tego kraju.

źródło: polsatsport.pl