Po weekendowej przerwie kadra siatkarzy wznowiła przygotowania do sezonu. Pierwsze mecze w Lidze Światowej rozegrane zostaną 28-29 maja z Rosją w położonej na granicy Gdańska i Sopotu ERGO ARENIE.

Obecnie grupa kadrowiczów na zgrupowaniu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS liczy czternastu zawodników. Do „nowych” zaliczają się m.in. złoci medaliści FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 – Rafał Buszek, Dawid Konarski, Michał Kubiak i Marcin Możdżonek.

W Spale treningi rozpoczął też wicemistrz świata z 2006 roku Wojciech Grzyb, bardzo chwalony w sezonie 2014/15 za grę w zespole wicemistrza kraju, LOTOSIE Treflu Gdańsk.

Jutro w Bełchatowie rozegrany zostanie sparing z kadrą juniorów, która pod kierunkiem trenera Jakuba Bednaruka przygotowuje się również w Spale do turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata. Trener Stephane Antiga na tę grę zabierze dziewięciu zawodników, którzy najdłużej biorą udział w przygotowaniach. Grono tych zawodników uzupełni Bartosz Grzechnik, środkowy Cerradu Czarnych Radom.

Kadrowicze na zgrupowaniu w Spale:

Rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Grzegorz Pająk
Atakujący: Jakub Jarosz, Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Szymon Romać
Środkowi: Mateusz Bieniek, Wojciech Grzyb, Marcin Możdżonek
Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Rafał Buszek, Michał Kubiak, Marcin Waliński
Libero: Paweł Zatorski