Nowo powstająca hala w Radomiu jednak nie będzie gościła najlepszych drużyn w Europie. Potwierdziło się bowiem to, czego wielu kibiców obawiało się już od dawna. Hala nie będzie oddana w zapowiadanym wcześniej terminie

Wbrew zapewnieniom o tym, że uda się zbudować nową halę sportową przy ulicy Struga w Radomiu, która już w listopadzie będzie mogła zgromadzić kibiców podczas fazy grupowej Klubowych Mistrzostw Świata, nie będzie to możliwe. Prezydent Radomia Radosław Witkowski oficjalnie potwierdził, że oddanie hali nie będzie możliwe na czas. Już od kilku dni w środowisku siatkarskim słychać było nieoficjalne głosy o konieczności przeniesienia KMŚ do innego miasta. Dziś potwierdziła się ta informacja. Tym samym radomscy kibice nie obejrzą gwiazd światowej siatkówki w swoim mieście.

– Niestety prawdą jest, że organizator zdecydował się przenieść Klubowe Mistrzostwa Świata siatkarzy do Płocka – napisał dziś na swoim oficjalnym profilu na Facebooku prezydent Radomia. – Zgodnie z umową, która nadal obowiązuje, obiekt ma być gotowy na 12 listopada. Po tym dniu MOSiR będzie naliczać kary – dodaje.

Oficjalnie możemy więc już zakomunikować, że mecze z Radomia zostały przeniesione do Orlen Areny w Płocku.

Kibice, którzy zakupili już bilety na mecze w Radomiu będą mogli liczyć na zwrot kosztów. Jeśli jednak zdecydują się zaopatrzyć się w wejściówki na mecze w Płocku, otrzymają 20% zniżkę. Będzie ona obowiązywać do poniedziałku 5 listopada do godz. 12.00.

źródło: Przegląd Sportowy, Radosław Witkowski