Cucine Lube Civitanova z awansem do półfinału Klubowych Mistrzostw Świata! Przepustkę do gry o medale Biancorossi wywalczyli pokonując po pięciosetowym boju Zenit Kazań. Pojedynek, który był rewanżem za ubiegłoroczny finał klubowego mundialu, obfitował w niesamowite emocje. Po czterech setach wynik brzmiał 2:2 i o tym, kto zwycięży, musiał zadecydować tie-break. Podopieczni Władimira Alekny prowadzili w nim już 14:9, ale nie wykorzystali żadnej z piłek meczowych i w konsekwencji przegrali już drugi mecz na tym turnieju. Obrońcy tytułu znaleźli się tym samym w bardzo trudnej sytuacji w kontekście ewentualnego awansu do półfinału. Nie mają już losu jedynie w swoich rękach i nawet jeśli jutro pokonają PGE Skrę, muszą liczyć na splot pozytywnych dla nich rozstrzygnięć w innych spotkaniach.

Cucine Lube Civitanova – Zenit Kazań 3:2 (20:25, 25:22, 24:26, 25:23, 19:17)

Składy zespołów:

Cucine Lube: Cwetan Sokołow (20), Robertlandy Simon (18), Yoandy Leal (15), Osmany Juantorena (11), Dragan Stanković (8), Bruno Rezende, Fabio Balaso (L) oraz Enrico Cester (1), Stijn D’hulst, Jacopo Massari, Enrico Diamantini, Diego Cantagalli

Zenit: Earvin Ngapeth (22), Maksim Michajłow (21), Matthew Anderson (16), Aleksiej Samojlenko (7), Artiom Wolwicz (5), Aleksander Butko (3), Aleksiej Werbow (L) oraz Wadim Lichoszerstow (4), Andrej Surmaczewski (1), Nikita Aleksiejew, Walentin Krotkow (L)

fot: FIVB