W drugim dniu rywalizacji w grupie Zenit Kazań dość szybko rozprawił się z chińskim Shanghai Volleyball Club, wygrywając w trzech setach. Tym samym, mając dwa zwycięstwa na koncie, zapewnił sobie awans do półfinału turnieju.

W dzisiejszym spotkaniu kibice nie zobaczyli byłych zawodników PlusLigi grających w barwach drużyny z Szanghaju – Facundo Conte i Juliena Lyneela. Trener Qiong Shen postawił na rodzimych zawodników, którzy w pierwszej partii byli tylko tłem dla rywali z Kazania. Przede wszystkim mieli problemy z przyjęciem zagrywek Matthew Andersona i nie potrafili wyprowadzić skutecznej akcji, 7:2. Rosjanie za to byli bezlitośni dla przeciwników, raz po raz atakując ze skrzydeł i stawiając szczelny blok. Ta przewaga nie tylko utrzymywała się przez całą partię, ale powiększała się z każdą kolejna akcją. Seta zakończył Wilfredo Leon obijając chiński blok, 25:15.

W drugiej odsłonie zawodnicy z Szanghaju początkowo walczyli z Rosjanami punkt z punkt, 7:7. Jednak kilka nieudanych akcji po stronie podopiecznych Qiong Shena sprawiło, że Rosjanie wyszli na czteropunktowe prowadzenie, 12:8. Tę przewagę utrzymali do drugiej przerwy technicznej, 16:9. Po powrocie na boisko podopieczni Władimira Alekno włączyli drugi bieg. Po raz kolejny dwie armaty Zenita Kazań – Wilfredo Leon i Matthew Anderson – okazali się bezlitośni dla przeciwnika. Ta partia zakończyła się wynikiem 25:16.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia Zenitu, 4:0. Widząc niemoc swoich podopiecznych Qiong Shen poprosił o czas, który przyniósł chwilową poprawę gry jego zawodników, 4:2. Po kolejnych akcjach Rosjanie ponownie odskoczyli na cztery punkty, 8:4. Do drugiej przerwy technicznej ta przewaga nie uległa zmianie, 16:12. Niezrażeni niepowodzeniem zawodnicy z Szanghaju odrobili dwa punkty, 16:14 i przez dłuższy czas trwała walka punkt za punkt, 22:20. Po raz trzeci w tym spotkaniu końcówka należała do Zenitu Kazań. Seta i cały mecz  zakończył asem serwisowym Alexander Butko, 25:21.

Zenit Kazań – Shanghai Volleyball Club 3:0 (25:15, 25:16, 25:21)

Zenit Kazań: Matthew Anderson, Artem Volvich, Wilfredo Leon, Alexander Butko, Alexey Samoylenko, Maxim Michaylow, Aleksej Verbow (L) oraz Loran Alekno, Nikita Alekseew, Alexander Gutsalyuk, Valentine Krotkow (L)

Shanghai Volleyball Club: Jiafeng Gu, Chen Zhang, Guojun Zhan, Chuan Jiang, Zhejia Zhang, Binglong Zhang, Qi Ren (L) oraz Weijun Zhong, Jingyi Wang