Po dwóch sezonach spędzonych w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle Kevin Tillie podpisał kontrakt z Jastrzębskim Węglem. Drużyna rozpoczęła już przygotowania do sezonu, tymczasem Francuz poinformował klub, że chciałby jednak rozwiązać umowę i zagrać w lidze chińskiej.

Komunikat Klubu KS Jastrzębski Węgiel S.A. w sprawie Kevina Tillie:

Niniejszym podajemy, że zawodnik Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. Pan  Kevin Tillie poinformował nas, że w najbliższym sezonie 2017/2018 zamierza grać w lidze chińskiej, pomimo wiążącego go kontraktu z naszym klubem.

Zawodnika poinformowaliśmy o konieczności wywiązania się z kontraktu i wezwaliśmy go do udziału w treningach naszej drużyny, po zakończeniu jego udziału w zgrupowaniu i grze w kadrze narodowej Francji.

Jednocześnie wystąpiliśmy do PZPS z wnioskiem o podjęcie w FIVB interwencji w tej sprawie, jak i wyeliminowania podobnych sytuacji w przyszłości, zwłaszcza, że nasz przypadek nie jest odosobniony w PlusLidze. Tego rodzaju praktyka doprowadzić może docelowo do znacznego obniżenia poziomu sportowego rozgrywek PlusLigi i lekceważącego traktowania klubów przez zawodników.

Zaznaczamy, że menadżer zawodnika podjął działania w kierunku polubownego załatwienia tej sprawy, ale w żaden sposób ich nie skonkretyzował do chwili obecnej. Takie postępowanie zawodnika, jak i jego menadżera jest nieetyczne i nieprofesjonalne. Zaznaczamy, że nieobecność Kevina Tillie nie zakłóca programu przygotowań drużyny do sezonu, który przebiega zgodnie z założonym planem.

Sprawę zawodnika Kevina Tillie traktujemy jako otwartą i na bieżąco informować będziemy Państwa o dalszym jej przebiegu.

Prezes Zarządu KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Adam Gorol

W podobnej sytuacji znalazła się Asseco Resovia Rzeszów. John Gordon Perrin również poinformował klub z Podkarpacia, że mimo ważnego kontraktu chciałby zagrać w Chinach. Obie sytuacje mają wspólny mianownik – serbskiego menadżera Georgesa Matijasevica z agencji sportowej LZSport Pro. Polskie kluby podjęły stosowne działania w obu przypadkach.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl / twitter.com/AssecoResovia