36 – letnia Katarzyna Skowrońska-Dolata ogłosiła zakończenie kariery. Jedna z czołowych polskich siatkarek ostatnich lat przekazała decyzję w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Skowrońska-Dolata zrezygnowała z dalszej gry po karierze pełnej sukcesów. W 2003 i 2005 roku sięgnęła z reprezentacją po mistrzostwo Europy. Tamta drużyna już na zawsze przeszła do historii polskiej siatkówki. W roku 2015 dołożyła jeszcze srebro igrzysk europejskich.

Myślę, że to jest idealny moment by powiedzieć stop. Długo czekałam, by podjąć taką decyzję. Musiałam do tego dojrzeć – wyznała w rozmowie z „Przeglądem Sportowym

To co miałam wywalczyć, już wywalczyłam. Spełniłam swoje marzenia – dodała

36-latka ostatnio występowała w brazylijskim klubie Hinode Barueri. Była pierwszą polską zawodniczką grającą w tamtejszych rozgrywkach. W trakcie bogatej kariery zwiedziła wiele krajów i lig, w tym te najmocniejsze. Dwa razy wywalczyła mistrzostwo Włoch (2009 i 2010), zdobywała też złote medale ligi tureckiej (2011), chińskiej (2012) oraz azerskiej (2014, 2015). W 2010 roku jako zawodniczka Fenerbahce zwyciężyła w Klubowych Mistrzostwach Świata, zostając MVP i najlepiej punktującą siatkarką imprezy.

Menedżer dzwonił wiele razy. W końcu powiedziałam, żeby już nie kusił. Propozycji było sporo, nie tylko z Europy, bo i z Brazylii a także z Azji. Być może jeszcze z chęcią zagrałabym w lidzie japońskiej, gdzieś w okolicach Tokio. To fenomenalna perspektywa, ale byłoby to chodzenie po kruchym lodzie a tego nie chcę. Chcę by zapamiętano mnie jako dobrą siatkarkę – powiedziała w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”

źródło: Przegląd Sportowy

photo: FIVB