Co tydzień zaglądamy do Rzeszowa. Dzisiaj będzie tak samo. Tym razem dowiemy się, jak wygląda doping w domku rodzinki Grzyb, a także poznamy listę TOP 10 siatkarzy. Zapraszam gorąco!

Witam.

Najważniejszym dla nas wydarzeniem minionego tygodnia był drugi mecz w Bydgoszczy. Resovia wygrała z Delectą 3:1! W półfinałowej rywalizacji tych drużyn mamy już wynik 1:1.

Transmisję z poniedziałkowego spotkania oglądałam razem z dziećmi. Lena starała się zaangażować w kibicowanie. Cały czas pytała Michasia, jaki jest wynik, kto wygrywa, ile mamy punktów – czym doprowadzała go do szału. 😉 W pewnym momencie pyta starszego brata: „Michał, jesteś za Polską?”. Na co on sfrustrowany odkrzyknął: „Nie! Za Resovią!!!”. 🙂 W pewnym momencie meczu Michaś bardzo zirytował się decyzjami sędziów i ze złością wołał do telewizora: „Sędzia kalosz!”. 😉 Widzę, że mój ośmiolatek bardzo się wczuwa w kibicowanie Resovii! Rasowy kibic – bez dwóch zdań! 🙂 Lenka powiadomiła mnie, że mamy trzymać kciuki za Resovię i ustaliła – jak ma wyglądać nasz doping:

„Jak Resovia będzie wygrywać, to krzyczymy: Re-so-via! A jak tamci będą wygrywać to krzyczymy: Nieee!”. 😉 Uśmiałam się, kiedy to usłyszałam. 🙂 Chyba Lena zazdrości Michałowi, że on tak bardzo wkręcił się w kibicowanie i próbuje go naśladować – na swój sposób. 😉 Poniedziałkowy wieczór był bardzo szczęśliwy dla fanów Resovii. Nasi zawodnicy wykonali założony plan minimum, czyli wywieźli z Bydgoszczy jedno zwycięstwo. Kiedy wygraliśmy, Michaś biegał po salonie krzycząc z radości. Przyszedł czas na spanie, ale on był jeszcze bardzo pobudzony i powiedział, że musi ponownie wyrzucić z siebie emocje i pokrzyczeć, po czym wydał z siebie dźwięki typu: „Aaaaa, eeeee, jeeee!”. 🙂 I wtedy ulżyło mu. 😉 Wojtek wrócił z Bydgoszczy we wtorek rano – o godzinie 7.00, kiedy my zbieraliśmy się do szkoły i przedszkola. Chwilę porozmawiał z dziećmi, poprzytulał się i poszedł spać. 😉 Siatkarze mieli wolny wtorek i środę, a w czwartek po siłowni znowu wyjechali. W tym tygodniu nasza hala jest zajęta, więc zawodnicy udali się do Jastrzębia, gdzie mieli rozegrać sparingi, aby nie wypaść z formy. A ja znowu zostałam sama z dziećmi. 🙁 Michałek w tym tygodniu w szkole miał temat dotyczący prowadzenia gazetki. Tak spodobał mu się ten pomysł, że postanowił stworzyć pierwszy numer swojego pisma, które nazwał „Siatka” (pewnie już domyślacie się, jaka jest jego tematyka). Siedział kilka dni, wymyślając szczegóły swojej gazetki i opracowując je na komputerze (przy pomocy taty). Na czwartek miał już gotowe pierwsze wydanie „Siatki” (dwustronicowe!) i poprosił o wydrukowanie 25 egzemplarzy dla całej klasy. Pod tytułem gazetki jest taka adnotacja: „Spełniając moje marzenia, chciałem Wam zaprezentować moją gazetkę o siatkówce”. 🙂 Na pierwszej stronie znalazły się aktualności z PlusLigi oraz ogłoszenie o propozycji stworzenia wspólnie z czytelnikami listy 10-ciu najpopularniejszych siatkarzy – LISTA TOP 10. Michał zebrał głosy wśród kolegów i koleżanek z klasy, aby utworzyć ten ranking. I mamy już wyniki. Na pierwszym miejscu LISTY TOP 10 znalazł się Wojtek Grzyb! 😉 Tuż za nim Krzysiek Ignaczak i Grozer. 🙂 Na drugiej stronie gazetki można przeczytać wywiad właśnie z Panem Wojciechem Grzyb – środkowym Asseco Resovii Rzeszów oraz humor siatkarski. Zacytuję Wam mój ulubiony dowcip, który tam się znalazł:

Żona żali się mężowi:
– Wcale o mnie nie myślisz. Ciągle tylko siatkówka i siatkówka. Pewnie nawet nie pamiętasz już daty naszego ślubu.
– Ależ pamiętam doskonale! To było tego dnia, kiedy Resovia wygrała ze Skrą 3:0!!! 🙂

Kończę już moje dzisiejsze opowieści dla Was. 🙂 Chciałam jeszcze tylko zaprosić wszystkich fanów Resovii do wzięcia udziału w aukcji charytatywnej na rzecz chorego Konradka. Do wylicytowania jest oryginalna piłka z podpisami zawodników Asseco Resovii. Zachęcam do licytacji! Poniżej podaję link do tej aukcji.

http://allegro.pl/show_item.php?item=3099534997

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłego dnia!
Kasia Grzyb

„Ps. Niestety drużynie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nie udało się zdobyć medalu w Final Four Ligi Mistrzów. Ale mimo wszystko brawa dla nich za walkę!”

Polecamy link do „Emocjanów wybranych” Kasi Grzyb
Emocjany wybrane


opracowanie EK