Dzisiejsza niedziela upłynie kibicom pod znakiem siatkarskich emocji. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na godzinę „zero”. Zanim jednak ona wybije, zajrzyjmy do domku rodzinki Grzyb!

Witam serdecznie!

Mijający tydzień przyniósł dużo radości dla fanów Resovii. W poniedziałek o 18.00 nasi zawodnicy grali II mecz finałowy z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. I tym razem (w przeciwieństwie do I meczu) – pewnie pokonali przeciwnika. Wygraliśmy 3:1!!! Ogromna radość!!! Plan minimum wykonany – wywieźliśmy z Kędzierzyna-Koźla jedno zwycięstwo! Oglądałam transmisję z tego meczu razem z dziećmi. Lena coraz bardziej „wkręca się” w kibicowanie, a Michaś to oczywiście rasowy kibic. 😉 Krzyczał, szalał, śpiewał resoviackie piosenki i denerwował się na niektóre decyzje sędziów: „Jak sędzia znowu da powtórkę, to się wkurzę!” 🙂 Podczas tego spotkania zwróciłam także uwagę na przygotowanie kibiców ZAKSY. Hala była pełna, świetny doping! Kibice ZAKSY stanęli na wysokości zadania i wspaniale wspierali swoich zawodników. Natomiast kibice Resovii byli obecni w Kędzierzynie w liczbie (uwaga!) ok 200 osób (w tym 75 osób z KK)! 🙂 🙂 🙂

Po meczu jak zwykle Michał nie mógł szybko ochłonąć i późno zasnął. Następnego dnia mieliśmy umówioną wizytę u lekarza – na USG 3D. Mogliśmy dokładnie obejrzeć maluszka. Na to badanie wybraliśmy się z dziećmi, żeby mogły zobaczyć swoją siostrę na monitorze. 🙂 Podobało im się, choć po pewnym czasie byli już znudzeni. 😉 Mój ulubiony moment badania – to chwila, w której maluszek ziewał. Niesamowite, że takie szczegóły można zaobserwować podczas USG. 🙂

Wracając do tematu siatkówki – finału ciąg dalszy. III mecz finałowy odbył się w Rzeszowie wczoraj o godzinie 13.00. Bilety na to spotkanie było bardzo trudno dostać. Już dwa tygodnie przed finałem dzwonili do mnie znajomi z prośbą o pomoc w zdobyciu biletów. A po świętach to już codziennie otrzymywałam wiadomości lub telefony w tej sprawie. Gdybym tylko miała taką moc, załatwiłabym bilety dla wszystkich, którzy pragnęli na żywo kibicować Resovii. Niestety moje możliwości są naprawdę ograniczone. 🙁 Ale to zainteresowanie biletami świadczy tylko o tym, jak wielu kibiców ma Resovia. Prawie cały Rzeszów żyje siatkówką! To piękne! Bardzo cieszę się, że ten sport integruje tak mnóstwo osób. Przedział wiekowy fanów siatkówki jest ogromny – od niemowlaka po emeryta! Moi „szczęśliwi” sąsiedzi nie mogą uczestniczyć w meczach finałowych, ponieważ w tym tygodniu urodził im się synek. Tymku – witamy Cię na świecie! 🙂 Ale oczywiście w sobotę kibicowali oni Resovii przed TV- tym razem kibicowali już we trójkę! Chociaż Tymuś podobno przespał spotkanie. 😉 Ale niewątpliwie przybywa nam kibiców!

Zdjęcia z archiwum Katarzyny Grzyb. All Rights Reserved. „Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez zgody ich autora jest surowo zabronione!

Na sobotni mecz wybrałam się razem z dziećmi i teściem, który właśnie nas odwiedził. Na hali Podpromie były tłumy! Klub Kibica jak zwykle profesjonalnie przygotowany! Tym razem na krzesełkach rozłożone były flagi Resovii. Wyobraźcie sobie, jak to wyglądało, kiedy wszyscy machaliśmy tymi flagami, śpiewając resoviackie piosenki! Wzruszający, ale też pokrzepiający widok! Wszyscy jesteśmy Resovią! To hasło w takich momentach jest jak najbardziej prawdziwe! Atmosfera na hali była genialna! Jestem pewna, że nasi zawodnicy czuli wsparcie swoich fanów! To III spotkanie finałowe było zwycięskie dla Resovii! Wygraliśmy 3:0, a nasz rywal nie stawiał zbytnio oporu. ZAKSA popełniła sporo błędów, czym bardzo pomogła nam w uzyskaniu zwycięstwa. Szczerze mówiąc, spodziewałam się większej rywalizacji. To jest finał i można by oczekiwać ogromnych siatkarskich emocji i zaciętej walki. A tymczasem – gładko nam poszło. A z drugiej strony może to i lepiej. Nie musieliśmy się tak bardzo stresować, nie było nerwówki. 😉 Jednak nie sądzę, żeby dzisiaj ten scenariusz się powtórzył. ZAKSA to godny przeciwnik Resovii i myślę, że tak łatwo się nie podda. Dlatego też podejrzewam, że dzisiejsze spotkanie będzie mniej przewidywalne, bardziej zaskakujące. Michaś mówi, że chyba drugi raz w jego życiu niedziela będzie dla niego najszczęśliwszym dniem. W tamtym roku w niedzielę wygraliśmy finał i zdobyliśmy Mistrzostwo Polski i w tym sezonie jesteśmy już tylko o mały krok od tego, żeby to powtórzyć. 🙂 Czyżby zatem również ta niedziela „była dla nas”? 😉 Wszystko na to wskazuje! 😉 Michał ma obiecane, że dzisiaj idzie z nami na mecz – mimo późnej pory (spotkanie rozpoczyna się dopiero o 20.00!). To w końcu ostatni mecz w tym sezonie, który możemy obejrzeć na żywo.

Dzisiaj po południu byliśmy w kościele na „naszej” mszy dla dzieci. Ksiądz (który również jest kibicem Resovii) w trakcie ogłoszeń duszpasterskich zachęcał wszystkich do kibicowania naszej drużynie podczas dzisiejszego meczu. 🙂 Powiedział również, że za tydzień zaprasza Pana Wojciecha razem z jego złotym medalem, żeby dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie z Mistrzem Polski. 😉 Zażartował też, że ze srebrnym medalem Wojtek może nie przychodzić. 😉 Ogłosił również, że za tydzień to właśnie pan Wojciech powie dla nas kazanie. Oby to także był żart naszego księdza! 😉 Dzisiaj wieczorem spotykamy się wszyscy na hali Podpromie lub przed telewizorami, żeby oglądać IV mecz finału Mistrzostw Polski! Ksiądz Krzysztof jest dobrej myśli, co do losów tego spotkania, zamierza też pojawić się na trybunach i oczywiście kibicować Resovii. 🙂 Zatem „do zobaczenia” wieczorem i niech wygra najlepszy!
Mistrz! Mistrz! Resovia! 😉

Ps. Dzisiaj po porannym treningu Wojtek otrzymał piękny prezent od adminki facebook-owego fanpage’a Wojtka „Best blocker-Wojtek Grzyb”. Ten upominek to obrazek wyszywany krzyżykiem z herbem Asseco Resovii i podpisem „Best blocker-Wojtek Grzyb”. 🙂 Ja także dostałam prezent – śliczne broszki w kształcie motyli, w barwach Resovii. 🙂 Jesteśmy bardzo wdzięczni za prezenty! Jest nam niezmiernie miło! Pozdrowienia dla Magdy! 😉 Udostępniam Wam zdjęcie, na którym są nasze upominki. A te motylki zabieram ze sobą dzisiaj na mecz! Mam nadzieję, że przyniosą nam szczęście! 🙂

Ps.1. Zachęcam wszystkich kibiców siatkówki do licytacji oryginalnej koszulki meczowej Wojtka oraz piłki z autografami wszystkich zawodników Asseco Resovii. Aukcje mają oczywiście charakter charytatywny. Poniżej podaje linki do aukcji.

http://allegro.pl/show_item.php?item=3160037428

http://allegro.pl/show_item.php?item=3160077838

Pozdrawiam cieplutko!
Kasia Grzyb

Polecamy link do „Emocjanów wybranych” Kasi Grzyb
Emocjany wybrane

Zdjęcia z archiwum Katarzyny Grzyb. All Rights Reserved.
„Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez zgody ich autora jest surowo zabronione!”
opracowanie EK