LOTOS Trefl dba nie tylko o pozostawienie na kolejny sezon najważniejszych graczy, ale także członków srebrnego sztabu szkoleniowego. Za sporządzanie statystyk i analizę przeciwników wciąż odpowiadać będzie Karol Rędzioch, któremu pomagać będzie Kornel Kiliński. 

27-letni Karol Rędzioch do LOTOSU Trefla przyszedł przed poprzednim sezonem. Całą swoją wcześniejszą karierę spędził w Częstochowie. Najpierw występował w grupach młodzieżowych, a później pełnił funkcję statystyka w pierwszym zespole AZS-u, z którym w 2012 roku sięgnął po Puchar Challenge. Do Gdańska sprowadził go trener Andrea Anastasi, z którym Rędzioch pracował wcześniej w reprezentacji Polski. Ich współpraca w zespole żółto-czarnych zaowocowała wywalczeniem wicemistrzostwa kraju i Pucharu Polski.

Określając miniony sezon słowem „udany” popełniłbym błąd, bo ten rok był wyśmienity. Stworzyliśmy w Gdańsku wspaniałą atmosferę. Jesteśmy grupą ludzi, w której jeden pcha do przodu drugiego i tą zespołowością zbudowaliśmy wielkość drużyny. Stworzyliśmy coś na wzór dobrze rozumiejącej się rodziny w której każdy, zarówno zawodnik jak i członek sztabu, wie za co jest odpowiedzialny i rzetelnie wykonuje swoje obowiązki. Przed rokiem przychodząc do Gdańska, nie miałem wątpliwości, że podejmuję dobrą decyzję, a kolejne zwycięstwa w lidze i to, jak układała się nam wszystkim współpraca, tylko utwierdzało mnie w przekonaniu, że jestem we właściwym miejscu. Nie chcę niczego zmieniać. Bez wahania zdecydowałem się przedłużyć umowę z klubem na następne dwa sezony, na myśl o których na mojej twarzy już pojawia się uśmiech. W Gdańsku osiągnęliśmy najlepszy wynik w historii klubu i będziemy robić wszystko, żeby te dobre wyniki podtrzymywać i żeby klub szedł cały czas do przodu i się rozwijał – powiedział Rędzioch.

Statystyk LOTOSU Trefla od dwóch lat współpracuje również z kadrą narodową. Przed rokiem znajdował się w sztabie reprezentacji Polski na Ligę Europejską, a w trakcie mistrzostw świata pomagał drużynie przyszłych mistrzów świata w analizie rywali. W tym roku zaraz po zakończeniu ligowego sezonu udał się na zgrupowanie drugiej reprezentacji Polski, z którą w niedzielę wyleci do Baku na Igrzyska Europejskie.

Nie chciałbym składać żadnych deklaracji przed Igrzyskami, ale myślę, że mamy mocną drużynę i będziemy starali się ugrać w Azerbejdżanie jak najwięcej. Mamy szansę wrócić z Baku z dobrym wynikiem – stwierdza Rędzioch.

W kolejnym sezonie w sztabie szkoleniowym LOTOSU Trefla znajdzie się także Kornel Kiliński. 21-latek w minionych rozgrywkach odpowiadał za statystyki przede wszystkim w zespole Młodej Ligi, jednak ściśle współpracował także z pierwszą drużyną. Pomagał Karolowi Rędziochowi w analizie przeciwników i szkolił się pod okiem starszego kolegi po fachu.

Kornel w poprzednim sezonie wiele się nauczył, a w kolejnych rozgrywkach jego rola przy analizie będzie jeszcze większa, bo czeka nas więcej spotkań, zarówno w PlusLidze, jak i Lidze Mistrzów – zauważa Rędzioch.