Poznaliśmy już wszystkie drużyny, które wezmą udział w tegorocznym Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Obok trzech europejskich zespołów – Polski, Francji i Rosji czwartym uczestnikiem będą goście z Ameryki Północnej – Kanadyjczycy!

Drużyna z Kraju Klonowego Liścia brała dotychczas udział w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera tylko raz – w 2006 roku. Turniej był wtedy organizowany nieco inaczej niż obecnie. Uczestniczyło w nim osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. Faza „grupowa” memoriału w 2006 roku odbyła się w dwóch miastach: w Iławie (grupa A) i Ostródzie (grupa B). W grupie A walczyły reprezentacje Polski, Włoch, Egiptu i Norwegii, natomiast w grupie B – Kanada, Kuba, Portugalia i Polska B. Kanadyjczycy przegrali w półfinale z Polakami i zajęli 3. miejsce, zwyciężając z reprezentacją Włoch.

Od grudnia trenerem Kanady jest Stéphane Antiga, dobrze znany wszystkim polskim kibicom. Szkoleniowiec Kanadyjczyków zdradził, że od razu przyjął zaproszenie na tegoroczną edycję turnieju i bardzo się cieszy, że jego drużyna zagra w Krakowie.

Memoriał Huberta Wagnera jest bardzo prestiżowym turniejem. Patrząc na wszystkich uczestników można śmiało stwierdzić, że poziom tegorocznego memoriału będzie bardzo wysoki. Zarówno dla reprezentacji Kanady, jak i każdej z drużyn biorących w nim udział będzie to dobre przygotowanie do ważnych turniejów, a także sprawdzenie obecnej formy i dyspozycji. Jestem bardzo zadowolony, że zagramy w tegorocznym memoriale – komentuje Stéphane Antiga.

Kierownik drużyny reprezentacji Kanady, Julien Boucher dodaje: Organizatorzy skontaktowali się i porozmawiali wstępnie ze  Stéphanem, a później wysłano nam oficjalne zaproszenie. To nie jest propozycja, którą można odrzucić. Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy zaproszeni na Memoriał Huberta Wagnera. To bardzo prestiżowe wydarzenie i jestem pewien, że będzie to wspaniałe przeżycie i doświadczenie dla naszych zawodników oraz całej drużyny.

XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera odbędzie się w dniach 11-13 sierpnia w Tauron Arenie Kraków.

źródło: inf. własna