Trener Stephane Antiga powołał piętnastu zawodników, którzy w środę spotkają się na zgrupowaniu w Spale i w sobotę odlecą do Rio de Janeiro na finałowy turniej Ligi Światowej (15-19 lipca).

– Bardzo wysoko oceniam występ naszego zespołu w fazie grupowej Ligi Światowej – powiedział trener reprezentacji Polski, Stephane Antiga. – Mimo kilku zmian w składzie kadry w porównaniu z zeszłorocznymi mistrzostwami świata, reprezentacja spisywała się znakomicie. Mieliśmy trudną grupę i mocnych rywali. Gratuluję ekipie udanych meczów.

Stephane Antiga przyznał, że musiał podjąć bardzo trudną decyzję przy wyborze kadry na zgrupowanie w Spale przed odlotem do Rio de Janeiro na turniej Final Six, który odbędzie się od 15 do 19 lipca. Poza biało-czerwonymi zagrają w nim jeszcze Brazylia, USA, Włochy i Serbia. Stawkę uzupełni najlepszy zespół II dywizji.

– Z wielkim bólem musiałem podjąć decyzję o nie powoływaniu Jakuba Jarosza – powiedział szkoleniowiec. – Zawodnik ten spisywał się ostatnio na meczach i treningach bardzo dobrze. Fantastycznie zagrał w spotkaniu z Iranem, w którym zwycięstwo otworzyło nam drzwi do finałowego turnieju w Rio. Taką decyzję jednak podjąłem ze względów taktycznych np. organizację gry blokiem, w którym Konarski spisuje się bardzo dobrze.

Kadra Polski na zgrupowanie w Spale:
rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
atakujący: Bartosz Kurek, Dawid Konarski
środkowi: Piotr Nowakowski, Marcin Możdżonek, Andrzej Wrona, Karol Kłos, Mateusz Bieniek
przyjmujący: Michał Kubiak, Rafała Buszek, Mateusz Mika, Artur Szalpuk
libero: Paweł Zatorski, Piotr Gacek