Z Rosją, Bułgarią i Gruzją zagrają w fazie grupowej nasi kadeci w 13. Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy, który odbędzie się od 26 lipca do 1 sierpnia w Tbilisi. W drugiej grupie zmierzą się Włochy, Turcja, Niemcy i Czechy.

fot.: cev.lu– Poza gospodarzami zobaczymy siedem najlepszych drużyn ostatnich mistrzostw Europy kadetów
– mówi trener reprezentacji Polski, Sebastian Pawlik. – Będzie to więc mały czempionat kontynentu.

Do Festiwalu w Tbilisi siedemnastoosobowa kadra Polski przygotowuje się na zgrupowaniu w Legionowie. W poprzednim tygodniu biało-czerwoni wygrali w Anapie Memoriał Jurija Czesnokowa. Po 3:0 zwyciężyli Rosje I oraz Brazylię.

Nasza forma wraca do dobrej dyspozycji i zaczyna przypominać tę z rozgrywek Krispol Ligi z poprzedniego sezonu – podkreśla Sebastian Pawlik.Mieliśmy dobrą zagrywkę i przyjęcie. Nasz rozgrywający miał pełną swobodę przy wyborze ofensywnych wariantów. Cieszyło dobre tempo i skuteczność pierwszych akcji.

Mecz z Rosją II został przegrany 0:3, ale wynik nie miał wpływu na końcową klasyfikację. – Graliśmy innym składem. Chciałem dać możliwość zaprezentowania swoich umiejętności zawodnikom, którzy wcześniej mieli mniej okazji do gry – zakończył Sebastian Pawlik.

MVP Memoriału Czesnokowa został wybrany Kamil Droszyński, a najlepszym zagrywającym Bartosz Kwolek. W ostatnim spotkaniu miał on sześć asów. W sumie w całym spotkaniu z Rosją I polscy siatkarze zdobyli z zagrywki trzynaście punktów.

W piątek 24 lipca w Centrum Olimpijskim w Warszawie (Wybrzeże Gdyńskie 4)  odbędą się uroczystości wręczenia nominacji i złożenia przyrzeczenia przez reprezentantów  Polski na 13. Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy.

W naszej ekipie wystąpi 88 zawodniczek i zawodników rywalizujących w siedmiu dyscyplinach sportu (gimnastyka, siatkówka, kolarstwo, lekkoatletyka, tenis, judo i pływanie). O godz. 12.30 nominacje odbiorą przedstawiciele gimnastyki (7 osób), a o godzinie 17.oo – pozostałych dyscyplin (wraz z osobami współpracującymi – trenerami, lekarzami i fizjoterapeutami – 112 osób).

Pełny skład polskiej reprezentacji zostanie  24 lipca opublikowany na stronie internetowej PKOl – www.olimpijski.pl