PGE Skra Bełchatów zamknęła swoją kadrę na sezon 206/2017. Ostatnim graczem, który dołączył do zespołu jest Jurij Gladyr.
Gracz rozpoczął swoją karierę w ukraińskiej drużynie Azot Czerkasy, z którą w 2006 roku zdobył mistrzostwo kraju. Po dwóch latach ponownie został mistrzem ligi ukraińskiej, tym razem w barwach Lokomotiv Kijów. W 2008 roku występował w barwach z AZS Politechniki Warszawską, a po roku przeniósł się do zespołu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Drużynę z Kędzierzyna – Koźla reprezentował przez 7 lat świętując z nią największe sukcesy: mistrzostwo Polski (2016), Puchar Polski (2013, 2014), wicemistrzostwo kraju (2011, 2013) czy trzecie miejsce w lidze (2012).

Nie ukrywam, że jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania kontraktu z takim zawodnikiem jak Jurij Gladyr. Wysokie umiejętności siatkarskie, doświadczenie, walka i skuteczna gra dla swojej drużyny – to cechy, które go charakteryzują, a dla nas są bardzo ważne. Przed samym rozpoczęciem treningów znaleźliśmy się w dość nietypowej sytuacji, ponieważ w składzie mieliśmy tylko trójkę środkowych. Wytrwale szukaliśmy najlepszego rozwiązania i jestem przekonany, że Jurij Gladyr będzie pełnił bardzo ważną rolę w drużynie PGE Skry Bełchatów – powiedział prezes Konrad Piechocki.