Argentyna po pięciosetowym boku pokonała na wyjeździe Kanadę w sobotnim meczu tych drużyn w Lidze Światowej 2015.

Julian Alvarez, asystent trenera Argentyny:

Myślę, że zagraliśmy dzisiaj naprawdę dobry mecz ze wzlotami i upadkami. Mieliśmy silne i słabe strony. Doskonale sprawdziły się zmiany w naszym zespole i to było dobre spotkanie. Kanada jest silnym przeciwnikiem.

Demian Gonzalez, kapitan reprezentacji Argentyny:

To był naprawdę ciężki mecz. Były momenty, w których zagraliśmy bardzo dobrze i gorsze momenty, jak w trzecim secie, kiedy popełniliśmy zbyt wiele błędów. Mieliśmy swoje szanse w tym wyrównanym spotkaniu, ponieważ mieliśmy silnego przeciwnika. Było nam ciężko, ponieważ byliśmy rozbici po wczorajszym dniu, ale udało nam się wygrać.

Glenn Hoag, trener reprezentacji Kanady:

Nie udało nam się wpędzić Argentyny w kłopoty naszym serwisem, więc mieli ułatwioną grę w ataku. Mieliśmy nasze szanse, ale nasz zespół momentami był niezdyscyplinowany, więc nie udawało nam się kończyć najprostszych rzeczy, co pozbawiło nas zwycięstwa. Oni natomiast zagrali dobrze, są utalentowani.

Frederic Winters, kapitan reprezentacji Kanady:

Przeciwnik zagrał taki mecz jak wczoraj, wiele gry środkiem i byli bardzo efektywni. Nasz atak nie był tak dobry jak poprzedniego dnia, więc chyba to zrobiło różnicę. Nie byliśmy efektywni w ataku. Oni są niewielcy i bardzo utalentowani, a ich przyjęcie dobrze funkcjonowało.