Reprezentacja Niemiec stanęła na najwyższym stopniu podium I Igrzysk Europejskich, które odbywały się w Baku. – Najważniejszą kwestią na tym turnieju było, aby nasi siatkarze nauczyli się żeby zawsze wygrywać. – powiedział Vital Heynen. 

cev.lu

Vital Heynen, trener reprezentacji Niemiec

Najważniejszą kwestią na tym turnieju było, aby nasi siatkarze nauczyli się żeby zawsze wygrywać. W zeszłym roku po 44 latach wygraliśmy pierwszy medal na mistrzostwach świata i teraz były przed nami dwie możliwości: albo osiągnięcie kolejnego sukcesu zajmie nam kolejne 40 lat albo będziemy kontynuować ten proces i sięgać po kolejne medale.

Medal wywalczony podczas mistrzostw świata był przełamaniem, turniej w Baku potwierdzeniem naszych umiejętności. Christian Fromm i Jochen Schöps nie grali zbyt wiele podczas mistrzostw świata, tutaj byli bardzo ważnymi postaciami dla drużyny. Oznacza to, że mamy dużą grupę ludzi, którzy są w stanie przywieźć z turnieju medal. To musi dać zawodnikom i trenerem odwagę do osiągnięcia wielkich sukcesów na Igrzyskach Olimpijskich.

Jochen Schöps, kapitan reprezentacji Niemiec

To niesamowite uczucie, kiedy na twojej szyi wisi medal. To nawet  lepiej, kiedy z góry stawiasz sobie za cel złoty medal i naprawdę ten cel osiągasz. Podczas turnieju graliśmy dobrze i stabilnie. Mimo to wciąż musimy poprawić grę w wielu elementach. Teraz będziemy świętować zwycięstwo, cieszyć się z wakacji, a na Mistrzostwach Europy ponownie postaramy się uzyskać dobry wynik.

W trzecim secie Bułgarzy grali bardzo dobrze, my popełniliśmy zbyt wiele błędów i źle rozwiązaliśmy dosyć proste sytuacje. Mnie osobiście w tym trzecim secie nie powodziło się, miałem pecha, na szczęście w czwartym już mogłem pomóc drużynie. Pierwsze dwa sety były dla nas bardzo łatwe, ważne było żeby po przegranym trzecim ponownie wrócić do naszej gry i dobrze go rozpocząć.

Denis Kaliberda, przyjmujący reprezentacji Niemiec

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem pomóc mojej drużynie. To zawsze przyjemność grać dla niemieckiej siatkówki. Zasłużyliśmy na wygraną. Byliśmy tutaj najlepszą drużyną i wygraliśmy. Podczas Mistrzostw Europy będzie inaczej, ale przy odrobinie szczęścia możemy wywalczyć kolejny medal.