Czy zamieszanie wokół Magdaleny Stysiak w końcu zmierza ku końcowi i zobaczymy jeszcze tą utalentowaną zawodniczkę na parkietach Ligi Siatkówki Kobiet? Chyba tak, gdyż sąd polubowny przy PZPS potwierdził opinię PLS. 

Przypomnijmy, że w grudniu zeszłego roku 18-letnia atakująca opuściła drużynę Chemika Police, twierdząc, że podpisana trzy lata wcześniej umowa z klubem straciła ważność, a negocjacje dotyczące nowego kontraktu z Chemikiem nie powiodły się. Klub z Polic stwierdził, że młoda atakująca nie miała prawa zerwać kontraktu. Sprawą zająła się więc PLS, który uznał, że racja jest po stronie Stysiak i ta jest wolną zawodniczką. Dziś sąd polubowny przy PZPS potwierdził opinię PLS. Tymsamym atakująca może zacząć grać w Grot Budowlanych Łódź, z którymi trenuje od opuszczenia Chemika.

– Cieszę się, że decyzja Polskiej Ligi Siatkówki została podtrzymana i będę mogła reprezentować barwy Grot Budowlanych Łódź. Mam nadzieję, że ta sprawa już się zakończy i będę mogła skupić się na grze – skomentowała Magdalena Stysiak. – Magda Stysiak już oficjalnie będzie mogła dołączyć do Grot Budowlanych. To duże  wzmocnienie dla naszej drużyny. Gra i rywalizacja na parkiecie jest bardzo ważna dla tak młodej zawodniczki, dlatego tym bardziej cieszymy się z decyzji Sądu Odwoławczego PZPS – powiedział prezes Grot Budowlanych, Marcin Chudzik.

źródło:budowlanilodz.pl