W poniedziałkowe popołudnie w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku Jastrzębski Węgiel rozegrał mecz kontrolny z reprezentacją Kataru. Klub reprezentowała w tym spotkaniu drużyna złożona zarówno z zawodników pierwszego zespołu, jak i z graczy Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla w Żorach.

Po przeciwnej stronie siatki wystąpiła zaś pierwsza reprezentacja Kataru. Zespół ten przebywa w Polsce od 29 września i zostanie na zgrupowaniu w Szczyrku do 8 października. W tym czasie goście znad Zatoki Perskiej mają zaplanowane osiem spotkań (sześć mają już za sobą), które stanowią formę przygotowań do Igrzysk Zatoki Arabskiej. Są to prestiżowe zawody w tej części świata z udziałem sześciu najbogatszych państw regionu (Oman, Kuwejt, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska, Bahrajn, Katar).

Po rozegranych trzech setach oba zespoły umówiły się na rozegranie dodatkowej partii. Także tę cześć meczu wygrała reprezentacja Kataru.

Jastrzębski Węgiel – Katar 0:3 (20:25, 22:25, 22:25) Dodatkowy set: 17:25.

Jastrzębski Węgiel: Strzeżek, Sobala, Formela, Gil, Ernastowicz, Boruch, Popiwczak (libero) oraz Magnuszewski, Szewczyk, Trzeciak, Musielak, Śliż, Kukulski, Żeliński.