Klub z Jastrzębia-Zdroju poinformował o przedłużeniu kontraktu z Jasonem DeRocco. Nowa umowa z kanadyjskim przyjmującym będzie obowiązywać na najbliższy sezon.

Jason DeRocco broni barw drużyny Jastrzębskiego Węgla od sezonu 2015/2016. Przez pierwszy rok spędzony w PlusLidze występował zazwyczaj w wyjściowej szóstce, czego nie można powiedzieć o ubiegłym sezonie. Do grudnia zeszłego roku był zawodnikiem rezerwowym, jednak po kontuzji Scotta Touzinsky’ego zajął miejsce Amerykanina w pierwszym składzie, spisując się bardzo dobrze. Był ważną częścią drużyny brązowych medalistów PlusLigi.

Jestem szczęśliwy, że Jason będzie z nami także i w przyszłym sezonie. Zawodnik ten rozwinął się pod względem siatkarskim w naszym Klubie. W drugiej części minionego sezonu był graczem podstawowego składu i udowodnił, że potrafi grać na wysokim poziomie. Dlatego cieszymy się, że zostaje z nami na kolejny rok – mówi Mark Lebedew, trener Jastrzębskiego Węgla.

Zgodnie z tym co zapowiadaliśmy, nasz zespół będzie wzmacniany i nie będzie w nim rewolucyjnych zmian. Zatrzymujemy większość zawodników z drużyny, która wywalczyła brązowy medal i nowy kontrakt dla Jasona DeRocco jest tego potwierdzeniem. Jesteśmy zadowoleni z pracy, jaką Jason wykonał dla zespołu – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl