Reprezentacja Francji przegrała dzisiaj dość niespodziewania z Japonią podczas drugiego dnia XIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera!

I set:

Lyneel obija ręce, 1:1. Shimizu blok-aut, 1:2. Punktowy blok Francuzów, 2:2. Lyneel z drugiej linii, 3:2. Suzuki psuje zagrywkę, 4:3. Tillie bez bloku w aut, 4:5. Sidibe po skosie, 6:6. Yanagida atakuje w siatkę, 7:6. Yako z drugiej linii. Pierwsza przerwa techniczna, 7:8. Zablokowany Lyneel, 8:10. As serwisowy Shimizu, 8:11. Zepsuta zagrywka Yanagidy, 11:12. Pojedynczy blok Kevina Tillie, 12:12. As serwisowy Sidibe, 14:13. Zablokowany Yako, 15:13. Kolejny punktowy blok Francuzów. Druga przerwa techniczna, 16:13. Lafitte z krótkiej, 17:14. Na boisku w reprezentacji Japonii melduje się Yoneyama. Aguenier ze środka, 19:16. O czas prosi trener Japończyków. Shimizu po prostej, 20:18. Krótka w wykonaniu Agueniera, 22:18. Drugi czas dla reprezentacji Kraju Kwitnącej Wiśni. Sidibe daje Francuzom pierwszą piłkę setową, 24:19. Nieporozumienie po stronie Japończyków, 25:20.

II set:

Sidibe po skosie, 1:0. Nieporozumienie po stronie Francuzów, 2:3. Suzuki psuje zagrywkę, 4:4. Punktowy blok Trójkolorowych, 6:5. Zepsuta zagrywka Yoneyamy, 7:6. Pierwsza przerwa techniczna, 8:7. Ishikawa po prostej, 8:8. Yoneyama z lewego skrzydła, 11:12. Punkt bezpośrednio z zagrywki Lafitte’a. Ishikawa przedziera się przez podwójny blok Trójkolorowych, 14:15. Druga przerwa techniczna przy dwóch punktach przewagi Japończyków, 14:16. Sidibe po skosie, 15:17. Lyneel psuje zagrywkę, 16:19. Czas dla Trójkolorowych, 17:19. Sidibe ze skrzydła, 19:20. Ishikawa z drugiej linii, 20:22. Shimizu blok-aut, 20:23. Na boisku po stronie Les Bleus melduje się Le Goff, 21:23. Japonia asem serwisowym kończy drugą partię, 21:25.

III set:

Obie drużyny rozpoczynają spokojnie, grając punkt za punkt, 3:3. Yoneyama po palcach, 3:5. Lepiej rozpoczęli Japończycy, którzy z czasem stracili jednak prowadzenie. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili jeszcze 7:8, a na drugiej przegrywali już trzema punktami 16:13. W końcowej fazie seta Japonia kończąc kilka ataków doprowadziła do remisu, przez co wynik był nadal otwarty – 20:20. Ostatecznie kontratak Shimizu dał piłkę setową Japonii, a partię skończył błąd serwisowy rywali – 21:25.

IV set:

Japonia rozpoczyna od wysokiego prowadzenia, 1:4. Udane ataki Japończyków i błędy po stronie Francuzów zaowocowały wynikiem 3:7. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzą zawodnicy Kraju Kwitnącej Wiśni, 4:8. Francuzi bezradni wobec formy rywali, 5:10. Shimizu wykorzystuje blok, 7:12. Ishikawa po skosie, 8:13. Clevenot psuje zagrywkę, 9:15. Druga przerwa techniczna, 10:16. Aguenier ze środka, 11:16. Nieporozumienie po stronie Francuzów, 12:18. Punktowy blok Trójkolorowych, 14:18. Clevenot ze skrzydła, 15:20. Błędy po stronie Francuzów, Japończycy pewnie zmierzają po zwycięstwo. Shimizu kończy seta i tym samym mecz, 19:25.

Francja: Aguenier, Grebennikov (l), Jaumel, Lyneel, Lafitte, Sidibe orz Clevenot, Marechal, Le Goff

Japonia: Shimizu, Suzuki, Yako, Fukatsu, Yanagida, Dekita, Nagano (l) oraz Yoneyama, Takahashi, Ishikawa