Mecze pomiędzy Polską a Rosją zawsze są bardzo atrakcyjne z powodu rywalizacji obu zespołów. W inauguracyjnym meczu MŚ Juniorów to Rosjanie byli górą. Zapraszamy do przeczytania tego, co do powiedzenia po tym meczu mieli trenerzy oraz zawodnicy obu drużyn.

Mikhail Nikolaev, trener reprezentacji Rosji:

To był bardzo ważny mecz. Najważniejsze dla nas było przyzwyczaić się do pogody. Mieliśmy swoej problemy z aklimiatyzacją. Otworzyliśmy turniej meczem z bardzo trudnym rywalem, ale moi zawodnicy dali z siebie wszystko.

Pavel Pankov, zawodnik reprezentacji Rosji:

Tijuana jest bardzo szczególnym miejscem dla nas, bardzo je lubimy. Doceniam też wsparcie kibiców. Jesteśmy nowym zespołem, podobnie jak Polska, ale graliśmy z nimi kilka razy i to ważne zacząć turniej we właściwy sposób.

Jakub Bednaruk, trener reprezentacji Polski:

Pomimo porażki mój zespół pokazał odwagę i odporność. Ciężko walczyliśmy. Nie mamy się czym martwić. Chcemy zagrać z Rosją raz jeszcze. Wynik może być inny, ponieważ dzisiejszy rezultat był wyrównany, w końcówkach setów nie graliśmy odpowiednio, ale czujemy się dobrze, także dzięki atmosferze i kibicom.

Aleksander Śliwka, kapitan reprezentacji Polski:

To był nasz pierwszy mecz w turnieju i od razu z mistrzami świata, ale myślę, że to było dla nas dobre i interesujące. Jestem pewny, że zmierzymy się z nimi ponownie.

opr. Karolina Lemke