W ostatnim meczu ćwierćfinałowym rozgrywek Pucharu Polski PGE Skra Bełchatów pokonała graczy SMS PZPS Spała. Spotkanie zakończyło się w trzech setach, jednak nie należało do najłatwiejszych, ponieważ młodzi zawodnicy pewnie stawiali opór.

W takim turnieju każdy mecz otwierający rozgrywki dla drużyny jest trudny. My wygraliśmy i cieszymy się, że jutro zagramy w półfinale. Dzisiaj wszyscy zawodnicy mieli okazję wyjść na boisko i się zaprezentować, każdy wniósł do gry cos dobrego. Jutro na pewno będzie to znacznie trudniejsze spotkanie. – przyznał Israel Rodriguez.

Zawodnik przyznaje, że ciężko gra sie przeciwko takim zespołom, ponieważ drużyna nie ma z nimi styczności na poziomie rozgrywek siatkarskiej ekstraklasy. – W takim meczu musisz być skoncentrowany w stu procentach, każda piłka jest bardzo ważna dla zwycięstwa i musimy o nią walczyć.

Bełchatowianie w półfinale zmierzą sie z Asseco Resovią Rzeszów, ktora pewnie pokonała swoich rywali. Jednak to nie jedyny mecz, który oba zespoły zagrają w najbliższym czasie. Już w środę zmierzą sie ze sobą w ramach PlusLigi. – W tej chwili koncentrujemy się na najbliższy meczu. Będzie on niezwykle trudny i ważny, bo może nas przybliżyć do wygrania pierwszego w tym sezonie trofeum.

We Wrocławiu rozmawiała Laura Biniek