Slobodan Kovac podał skład zespołu na najbliższe mecze Ligi Światowej. Sparingi, które reprezentacja Iranu rozegrała z Finami oraz Czechami pozwoliły szkoleniowcowi wybrać grupę 16 osób.

fot. fivb.org

Przed rozpoczęciem zmagań w Lidze Światowej Irańczycy odbyli 14 – dniowy obóz podczas, którego rozegrali pięć meczów, z czego trzy zakończyły się zwycięstwem, a dwa porażką. Jednak najważniejsze dla trenera Kovaca nie były wyniki, a obserwacja jak jego podopieczni radzą sobie na boisku. Te spotkania pozwoliły szkoleniowcowi podjąć decyzję odnośnie grupy, która ostateczni będzie występowała podczas meczów Ligi Światowej.

Szansę dostał młody przyjmujący Mohammad Javad Manavinejad, który dołączył do drużyny dopiero w Czechach po tym, jak triumfował w Mistrzostwach Azji U23. „Wielu moich zawodników ma potencjał by być jednym z sześciu, którzy wychodzą na boisko. Młodzi gracze byli skrupulatnie oceniani podczas meczów towarzyskich. Manavinejad dołączył do nas późno. Starałem się ocenić go podczas meczów z Czechami. Jest dobrym zawodnikiem” powiedział Slobodan Kovac.

Irańczycy zmagania w Lidze Światowej rozpoczną od meczu z Amerykanami. Drużyna z Azji raz trzeci bierze udział w tym prestiżowym turnieju. W poprzednim roku podopieczni trenera Kovaca zakończyli zajmując czwarte miejsce. W walce o brąz ulegli Włochom.

 

Rozgrywający: Mir Saeid Marouflakrani, Mehdi Mahdavi

Atakujący: Amir Ghafour, Farhad Piroutpour

Środkowy: Saman Faezi, Seyed Mohammad Mousavi, Adel Gholami, Mostafa Sharifat

Przyjmujący: Shahram Mahmoudi, Milad Ebadipour, Farhad Ghaemi, Hamzeh Zarini, Mojtaba Mirzajanpour, Mohhamad Javad Manavinezhad

Libero: Abdolreza Alizadeh, Farhad Zarif