Turniej siatkarski w Rio De Janeiro wchodzi w decydującą fazę. Kilka minut po zakończeniu ostatniego meczu grupowego rozlosowane zostały pary ćwierćfinałowe. Biało-czerwoni zmierzą się z reprezentacją Stanów Zjednoczonych.

Na tym etapie z turniejem pożegnały się cztery reprezentacje. Największą sensacją jest powrót do domu aktualnych Mistrzów Europy,Francuzów, którzy przegrali trzy z pięciu spotkań. Oprócz Trójkolorowych z Igrzyskami pożegnały się drużyny z Egiptu, Kuby i Meksyku.

Przeciwnika Polaków w ćwierćfinale Igrzysk Olimpijskich poznaliśmy podczas losowania. Biało-czerwoni o półfinał powalczą z USA w środę o godzinie 19 polskiego czasu. Amerykanie w fazie grupowej igrzysk zajęli trzecie miejsce z bilansem trzech zwycięstw (z Meksykiem, Francją, Brazylią) i dwóch porażek (z Włochami oraz Kanadą). Ostatni raz podopieczni Stephana Antigi stanęli na przeciwko siatki z Amerykanami podczas Pucharu Świata w 2015 r. wygrywając ten mecz w czterech setach. Reprezentacja Polski, jeśli pokona Stany Zjednoczone, w półfinale zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Włochy-Iran.

Pary ćwierćfinałowe turnieju siatkarzy podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro:

POLSKA – USA środa, 17 sierpnia 2016 r., godz. 19:00

Rosja – Kanada środa, 17 sierpnia 2016 r., godz. 15:00

Włochy – Iran środa, 17 sierpnia 2016 r., godz. 23:00

Argentyna – Brazylia czwartek, 18 sierpnia 2016 r., godz. 3:15