Argentyńczycy zwycięstwem w trzech setach nad Kubańczykami, zapewnili sobie awans do ćwierćfinału Igrzysk Olimpijskich. Ta wygrana pozwoliła im wrócić na tory zwycięstwa po przegranym meczu z Polakami.

W pierwszym meczu sobotnich rozgrywek, zespół Iranu pokonał bez straty seta reprezentacje Egiptu. Ostatni mecz grupy B to potyczka Polaków z odwiecznymi rywalami z Rosji. Mecz rozpocznie się o 20:05 polskiego czasu. Biało-czerwoni aby utrzymać pozycję lidera muszą zdobyć przynajmniej jeden punkt, czyli wygrać dwa sety.

Argentyna – Kuba 3:0 (25:16, 25:14, 25:16)

Argentyna: Poglajen, De Cecco, Palacios, Sole, Lima, Crer, Gonzalez (libero) oraz D. Gonzalez, J. Gonzalez, Ramos, Bruno.

Kuba: Scull, Goide, Rendon, Osoria, Hernandez, Rojas, Garcia (libero) oraz Lopez, Gonzalez, Rojas (libero).