Nowy trener drużyny z Olsztyna, Roberto Santilli wybrał już współpracowników, którzy będą w sztabie szkoleniowo – medycznym zespołu na sezon 2017/2018.

Drugim trenerem Indykpolu AZS Olsztyn będzie Marcin Mierzejewski. Jest to wychowanek tego klubu, występował tam do 2002 roku. W kolejnych latach kibice oglądali go w: Gwardii Wrocław (2005-2006) oraz ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle (2006-2010). Siedem lat temu ponownie powrócił do Olsztyna, aby bronić barw Indykpolu AZS Olsztyn (2010-2012), a potem był zawodnikiem MKS Banimex Będzin (2013-2015) oraz Victorii Vałbrzych (2015-2016). Marcin Mierzejewski po zakończeniu kariery był II trenerem Cuprum Lubin (2016-2017). W nadchodzącym sezonie będzie drugim trenerem olsztyńskiej drużyny.

Czuje się bardzo dobrze, gdyż wracam do domu – mówi Marcin Mierzejewski. – Tutaj się urodziłem i tutaj stawiałem swoje pierwsze kroki w siatkówce. Cieszę się, że otrzymałem możliwość powrotu do Olsztyna i pracy w Indykpolu AZS Olsztyn. Miałem już możliwość pracy z Roberto Santillim, kiedy grałem w MKS Będzin, a on był moim trenerem. Jest to wysokiej klasy fachowej, który wkłada wiele serca w swoją pracę. Jestem przekonany, że znajdziemy porozumienie i nasza współpraca będzie przebiegała bardzo dobrze.

Kolejną nową postacią w sztabie zespołu z Olsztyna jest statystyk – Mateusz Nykiel. Urodzony 8 kwietnia 1997 w Zabrzu, dwa lata temu dołączył do sztabu szkoleniowego Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, gdzie pracował przez 2 sezony (2015-2017). Mateusz pracował na meczach Młodej Ligii, drugiej ligi, a także rozgrywek juniorskich. Mimo tak młodego wieku, w kwietniu br. wraz z juniorami Jastrzębskiego Węgla zdobył tytuł Mistrza Polski. Jednocześnie przez oba  sezony nabierał doświadczenia (jako asystent) u boku scouta plusligowej drużyny Jastrzębskiego Węgla – Bogdana Szczebaka. W sezonie 2017/2018 Mateusz Nykiel będzie statystykiem Indykpolu AZS Olsztyn.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę dołączyć do Indykpolu AZS Olsztyn – mówi Mateusz Nykiel. –  To klub z wielkimi tradycjami, jeden z najbardziej utytułowanych w Polsce. AZS ma silną drużynę, która może walczyć w Pluslidze o najwyższe cele, o czym przekonaliśmy się w poprzednim sezonie. Bardzo się cieszę, że będę miał okazję współpracować z tak świetnym szkoleniowcem jak Roberto Santilli. Mimo niewielkiego doświadczenia trener mi zaufał, więc mam nadzieję, że go nie zawiodę, a przy okazji wiele się od niego nauczę. Liczę na to, że nasza współpraca będzie owocna i przełoży się na dobry wynik końcowy naszej drużyny. Sama możliwość pracy w Pluslidze to dla mnie olbrzymia szansa na udoskonalenie swoich umiejętności i nabranie doświadczenia.

Z zespołem żegnają się Piotr Poskrobko i Piotr Świniarski. Trenerem przygotowania fizycznego w olsztyńskim zespole nadal będzie Paweł Ciesiun, a lekarzem – Wojciech Remiszewski.

Sztab Indykpolu AZS Olsztyn na kolejny sezon:

I trener: Roberto Santilli

II trener: Marcin Mierzejewski

Trener przygotowania fizycznego: Paweł Ciesiun

Lekarz: Wojciech Remiszewski

Statystyk: Mateusz Nykiel

źródło, fot.: indykpolazs.pl