Przed naszymi kibicami kolejna dawka wielkich, siatkarskich emocji. Polska znalazła się wśród organizatorów turniejów kwalifikacyjnych do zbliżających się Igrzysk Olimpijskich!

Polska otrzymała prawo organizacji jednego z turniejów żeńskich. Biało-Czerwone w walce o przepustkę do Paryża powalczą więc przy wsparciu najlepszych kibiców. Wśród organizatorów żeńskich turniejów znalazły się jeszcze Chiny oraz Japonia, a turnieje rozegrane zostaną w dniach 16-24 września. Na obecną chwilę Polki czekają jeszcze na wyłonienie ich rywalek. Losowanie odbędzie się w Lozannie już 17 marca. Wtedy też poznamy reprezentacje, które przyjadą do Polski rywalizować o przepustkę do Paryża. Transmisja z tego wydarzenia od godz. 13:00 będzie transmitowana na cały świat.

Turnieje kwalifikacyjne męskich reprezentacji zorganizują Brazylia, Chiny oraz Japonia. W tym przypadku rywalizacja będzie się toczyć w dniach 30 września – 8 października.

Cieszę się, że tak znakomity skład gospodarzy zapewnił sobie organizację tegorocznych olimpijskie turniejów kwalifikacyjnych – komentował prezydent FIVB Ary S. Graça F°. – Wszyscy gospodarze mają imponujące referencje i serdecznie powitają sportowców w tych tak wyczekiwanych kwalifikacjach. Jestem pewien, że wszystkie sześć wydarzeń będzie wspaniałym świętem dla naszego sportu i kibiców, podczas gdy 24 najlepsze drużyny będą walczyć o sześć biletów na igrzyska olimpijskie.

– Brazylia, Chiny, Japonia i Polska to ogromne rynki dla naszego sportu. Doskonale wiemy, jak bardzo ich kibice pasjonują się siatkówką i cieszymy się, że możemy wprowadzić jeszcze więcej ekscytujących rozgrywek siatkarskich w tych krajach – dodaje dyrektor generalny Volleyball World, Finn Taylor.

źródło: PZPS, fot. Artur Stachniak