Za nami 19. kolejka I Ligi. Zarówno w PlusLidze jak i na jej zapleczu mogliśmy zobaczyć wspaniałe widowiska, długie wymiany, walkę o każdy punkt. Tym razem jednak to nie faworyci zdobyli pełną pulę. Z bardzo dobrej strony pokazał się m.in. KS Exact Systems Norwid Częstochowa, pokonując wicelidera tabeli – MKS Ślepsk Suwałki. 

W pierwszym spotkaniu tejże kolejki zmierzyły się dwa zespoły, które niedawno złożyły do PLPS-u akces o możliwość dołączenia do PlusLigi. Stal AZS PWSZ Nysa podejmowała u siebie obecnego lidera tabeli – Aluron Virtu Wartę Zawiercie. Kibice mogli być zadowoleni z przebiegu meczu, ze względu na dość wyrównaną grę obu drużyn, czego natomiast nie można powiedzieć o sędziach, którym często zdarzało się popełniać błędy, co spotkało się z negatywną reakcją zarówno ze strony drużyn, jak i kibiców. Jednak to nie sędziowie, ale zawodnicy walczyli o zwycięstwo, a z pewnością każdy chciał to spotkanie wygrać. – Myślę, że odzwierciedlają to nasze miejsca w tabeli. Nie ma zespołu, do którego jedzie się i wygrywa po prostu 3:0, albo za trzy punkty. Chodzi po prostu o tę walkę, żeby o każdą piłkę walczyć, tak jak dzisiaj widzieliśmy kilka naprawdę bardzo, bardzo fajnych akcji. Głównie to chyba na tym polega, żeby zostawić tutaj serce i walczyć o każdy punkt. – powiedział po meczu libero Aluron Virtu, Dawid Ogórek. W kontekście możliwości przystąpienia tych dwóch zespołów do PlusLigi, było to bardzo ważne spotkanie. – Cieszę się, że mogłem przyczynić się do zwycięstwa w tym arcyważnym meczu, bo nie ukrywajmy, taki właśnie był ten mecz z Zawierciem. – stwierdził atakujący Stali Nysa, Jędrzej Goss.

Niespodzianką okazało się także zwycięstwo KS Exact Systems Norwidu Częstochowa nad wiceliderem – MKS-em Ślepsk Suwałki. Częstochowianie zajmują w tabeli odległe, 9 miejsce, z zaledwie 16 punktami na koncie, a więc do rywali tracą aż 24 punkty! Być może właśnie brak presji, by wygrać to spotkanie pozwolił podopiecznym Radosława Panasa na zwycięstwo i wzięcie rewanżu za ostatnią przegraną z Suwałkami. Co ciekawe, jest to dopiero druga porażka wicelidera w tym sezonie. Także TS Victoria PWSZ Wałbrzych odniosła w tiebreaku zwycięstwo nad lepiej notowaną w tabeli APP Krispol Wrześnią. W kolejnej kolejce wałbrzyszanie zmierzą się z liderem – Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. Poniżej prezentujemy komplet wyników:

Wyniki 19. kolejki I Ligi:

Stal AZS PWSZ Nysa – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:2 (22:25, 25:23, 29:27, 22:25, 15:13)

TSV Sanok – SMS PZPS Spała 3:1 (25:17, 25:21, 22:25, 25:16)

Exact Systems Norwid Częstochowa – MKS Ślepsk Suwałki 3:1 (25:22, 18:25, 25:17, 25:17)

TS Victoria PWSZ Wałbrzych – APP Krispol Września 3:2 (25:23, 25:21, 15:25, 17:25, 15:9)

KPS Siedlce – AGH Kraków 1:3 (22:25, 25:21, 23:25, 19:25)

SKS Hajnówka – Pauzuje

źródło: pzps.pl, itvregion.pl, informacja własna