Aluron Virtu Warta Zawiercie dzięki sobotniemu zwycięstwu nad niżej notowanym Exact System Norwidem Częstochową, wciąż prowadzi w fazie zasadniczej i może już czekać na poznanie rywala w fazie playoff. W ostatniej kolejce pauzuje ze względu na wycofanie się z rozgrywek zespołu KPS Kęty. Nadal jednak to MKS Ślepsk Suwałki może objąć fotel lidera.

Aluron Virtu Warta Zawiercie w swoim ostatnim spotkaniu fazy zasadniczej odniosła zwycięstwo przed kompletem kibiców na trybunach. Ten mecz nie był jedynie walką o kolejne punkty, ale także o pomoc osobom chorym na raka. Siatkarze z Zawiercia oraz Częstochowy grali razem z Fundacją DKMS. Wszyscy zebrani w hali przy ul. Blanowskiej mogli zarejestrować się w Fundacji i być gotowym, by pomóc wygrać komuś jego własny mecz – o życie. Przez całe spotkanie, z wyjątkiem drugiego seta dominowali podopieczni Dominika Kwapisiewicza, mimo wszystko częstochowianie nie składali broni i robili wszystko, by zdobyć choćby punkt. Niespodzianką jest zwycięstwo TS Victorii PWSZ Wałbrzych nad AGH Krakowem. Wałbrzyszanie w czterech setach rozprawili się z rywalami i zgarnęli trzy punkty. W Nysie natomiast gospodarze po doprowadzeniu do tiebreaka ulegli czwartym w tabeli KPS Siedlcom. Najciekawszy dla kibiców mógł być trzeci set, który na przewagi 31:29 wygrali zawodnicy Stali Nysa. Obie drużyny należą do czołówki I Ligi, a więc nadal liczą się w walce o medale. Z pewnością wszystkim wciąż siedzi w głowie obraz awantury w Spale, kiedy miejscowy SMS PZPS mierzył się z SKS Hajnówką. Tym razem obyło się jednak bez sprzeczek pod siatką, a siatkarze Hajnówki pewnie pokonali uczniów ze Spały 3:0.  W kontekście wygranej w fazie zasadniczej, ważne było również spotkanie TSV Sanoka z wiceliderem – MKS-em Ślepsk Suwałki. Sanoczanie napsuli nieco krwi swoim rywalom i wygrali pierwsze dwie partie. MKS jednak w kolejnych setach przypomniał przeciwnikom, kto na ten moment jest lepszy i zgarnął dwa punkty. Jego ewentualne zwycięstwo w kolejnej kolejce za trzy oczka, pozwoli mu na zwycięstwo w fazie zasadniczej, ponieważ w takiej sytuacji, mimo tej samej liczby punktów co Aluron Virtu Warta Zawiercie będzie miał lepszy stosunek zwycięstw.

Wyniki 21. kolejki:

SKS Hajnówka – SMS PZPS Spała 3:0 (25:15, 25:15, 25:21)

TSV Sanok – MKS Ślepsk Suwałki 2:3 (28:26, 25:23, 22:25, 25:27, 13:15)

Aluron Virtu Warta Zawiercie – KS Exact System Norwid Częstochowa 3:1 (25:21, 20:25, 25:15, 25:15)

TS Victoria PWSZ Wałbrzych – AGH Krakow 3:1  (23:25, 25:21, 25:14, 25:23)

Stal AZS PWSZ Nysa – KPS Siedlce 2:3 (20:25, 20:25, 31:29, 25:19, 12:15)

Pauzowała: APP Krispol Września

źródło: pzps.pl, informacja własna