Polacy przegrywają mecz o finał po walce w tie-breaku. Po dwóch setach rywale prowadzili 0:2. Polacy odrobili straty, ale niestety ostatecznie Francuzi byli o dwa punkty lepsi.

SET I

Polacy wybronili pierwszą akcję Francuzów, a Mika wykończył kontrę, 0:1. Kurek dwukrotnie z lewej strony, 0:3. Le Goff ze środka, 1:3. Kubiak z trudnej piłki, 1:4. NGapeth ze skrzydła, 2:4. Zablokowany Mika, 4:4. Przejście linii środkowej po stronie biało-czerwonych, 5:4. Nowakowski blokuje Le Roux, 5:7. Kurek po skosie, 5:8. Pierwsza przerwa techniczna.

Zepsuta zagrywka Kurka, 7:9. Zerwany atak Kubiaka, 8:9. Mika blok-aut, 8:10. Rouzier wybija „po czole” Michała Kubiaka, 11:12. Pojedynczy blok Bieńka na Le Goff’ie, 11:14. NGapeth piekielnie mocno z lewego skrzydła, 12:14. Earvin znajduje dziurę w bloku Polaków, 14:15. Kurek daje jednopunktowe prowadzenie Polakom na drugiej przerwie technicznej.

Bieniek psuje zagrywkę, remis po 16. Rouzier obija potrójny blok Polaków, 17:16. Czas dla Antigi, 18:16. Francuzi utrzymują prowadzenie 20:18. Le Goff kończy z przechodzącej piłki, której nie wykorzystał Nowakowski, 21:19. Rouzier jest nie do zatrzymania, 22:19. Rouzier zagrywa w aut, 22:20. Ngapeth nie kończy ataku, kończą Polacy, 22:21! Rouzier blok-aut, 23:21. Marechal psuje zagrywkę, 23:22. Sidibe atakuje przez dziurę w bloku, piłka setowa, 24:22. Sidibe atakuje po bloku, jednak brak weryfikacji dla Francji – punkt dla Polski, 24:23. Rouzier kończy pierwszą partię, 25:23.

SET II

Mika kiwa w aut, 4:2. Kurek również się myli w ataku, czas dla Polski, 5:2. Francuzi skutecznie przez środek, 6:3. Kurek przez blok, 6:4. Teraz psuje zagrywkę, 7:4. Ngapeth popełnia błąd, 7:5. Kolejna świetna obrona Grebennikova, 8:5. Pierwsza przerwa techniczna. Kurek trafia w dziurę w bloku, 8:6. Le Roux przesunięta krótka, 9:6. Bartosz Kurek blok-aut, 9:7. Z drugiej linii Marechal, 10:7. Francuzi powiększają przewagę, 12:7. Kurek daleko po bloku, 12:8. Marechal atakuje w siatkę, 12:9. Bardzo długą akcję kończą Francuzi, 13:9. Bieniek skutecznie ze środka, 13:10. Marechal przedziera się przez potrójny blok Polaków, 14:10. Punktowy blok podopiecznych Antigi! Kurek psuje zagrywkę, 15:12. Marechal nie trafia w boisko, 15:13. Druga przerwa techniczna, 16:13.

Nowakowski ze środka, 16:14. Ngapeth gra jak chce, 17:14. Drzyzga psuje zagrywkę, 20:15. Mika z drugiej linii, 20:16. Rouzier myli się w ataku, 20:17. Francuzi zaczęli popełniać błędy, 21:19. Bieniek zagrywa w siatkę, 22:19. Nowakowski z przechodzącej piłki, 22:20. Rouzier skuteczny, 23:20. Krótka Nowakowskiego, 23:21. Błąd nieczystego odbicia Francuzów, 23:22. Mika zagrywa w aut, setowa dla Francji, 24:22. Drugi set również dla Francji. W całym meczu prowadzą już 2:0.

SET III

Trzecia partia rozpoczęta grą punkt za punkt, 4:3. Polacy nie bronią piłki, 5:3. Francuzi psują zagrywkę, 5:4. Marechal zrywa atak, wideoweryfikacja- Nowakowski wpada w siatkę, 6:4. Kurek zdobywa piąty punkt, 6:5. Rouzier trafia z drugiej linii, 7:5. Kubiak skutecznie po kolejnej świetnej obronie Francuzów, 7:6. Polacy doprowadzają do remisu, po 7. Kubiak zdobywa kolejny punkt, pierwsza przerwa techniczna, 7:8.

Mika z drugiej linii, 7:9. Pojedynczy blok Kurka, 7:10! As serwisowy Kubiaka, 8:12! Pięć punktów przewagi Polaków! Czas dla Francji, 8:13. Ngapeth na czystej siatce, 9:13. Polacy swobodnie ze środka, 9:14. Punktowy blok Polski! Ngapeth ponownie zablokowany, 9:16. Mika zablokowany, 11:16. Ngapeth psuje zagrywkę, 11:17. Pojedynczy blok Nowakowskiego, 11:18. Mika znakomicie kiwa, 13:19. Krótka Nowakowskiego, 14:20. Tym razem krótka Mateusza Bieńka, Polacy coraz bliżej wygrania trzeciego seta, 15:21. Drzyzga zagrywa w siatkę, 16:21. Kurek na poruszonym bloku, 16:22. Ngapeth blok-aut, 17:22. Kurek nie wstrzymuje ręki, 17:23. Buszek zagrywa w siatkę, 18:23. Nowakowski atakuje po taśmie, piłka setowa, 18:24. Kurek psuje zagrywkę, 19:24. Pewnie wygrywamy, 19:25! Gramy dalej!

SET IV

Bardzo długą akcję kończą Francuzi, 2:1. Bieniek atakuje w aut, 3:1. Mika świetnie na skrzydle, po 3. Kurek blok-aut, 3:4. Rouzier ponownie na prawym ataku, 4:4. Nowakowski mija blok, 6:7. Kolejna przesunięta krótka, pierwsza przerwa techniczna, 6:8! Ngapeth popełnia kolejny błąd, 8:10. Kurek zablokowany, 9:10. Wideoweryfikacja na korzyść Polaków, 8:11. Kubiak zablokowany, 10:11. Kurek wygrywa walkę na siatce, świetna kontra Miki, 10:13. Rouzier atakuje w aut, 10:14. Pomyłka w zagrywce, 11:15. Kurek w fantastycznym ataku, druga przerwa techniczna, 11:16.

Francuska zagrywka prawie ustrzeliła sędziego, 12:17. Marechal blok-aut, 13:17. Ngapeth obija polski blok, 14:17. Krótka Drzyzga-Nowakowski, 14:18. Sidibe uderza w siatkę, 14:19. Czas dla Francji. Kubiak po rękach Toniuttiego, 15:20. Atomowy atak Kurka, 17:21. Ngapeth wybija piłkę po rękach, 18:21. Francuzi w siatce, 18:22. Mamy kolejny punkt, 20:23. Ngapeth nie daje za wygraną, 21:23. Piłka setowa dla Polaków, 21:24. Wideoweryfikacja- punkt dla Francji, 22:24. Marechal w siatkę, mamy tie-break!

SET V

Pierwsza piłka w ostatnim secie dla Francji, 1:0. Toniutti zagrywa w aut, 1:1. Rouzier obok bloku, 2:1. Kurek po ostrym skosie, 2:2. Le Roux z drugiej linii, 3:2. Francuzi sięgają po piłkę, która była po stronie Polaków, 3:3. Bieniek w siatkę, 4:3. Rouzier również psuje serwis, po 4. Marechal kiwa precyzyjnie za blok, 5:4. Kurek blok-aut, 5:5. Bartosz Kurek zablokowany, 7:5. Kubiak na lewym ataku, 7:6. Zmiana stron, Francuzi prowadzą 8:6. Atomowy atak Kubiaka, 8:7. Ngapeth również nie wstrzymuje ręki, 9:7. Zagrywka w siatkę Francuzów, 9:8. Rouzier przez blok, 8:10. Kiwka Miki, 10:9. Mamy remis po 10! Kurek zatrzymany. 11:10. Kolejny blok na Kurku, 12:10. Bartosz Kurek przechodzi środkową linię, 13:10. Krótka Nowakowskiego, 13:11. Rouzier daleko w aut, 13:12. Ngapeth uderzył ile tylko miał sił. Piłka meczowa dla Francji, 14:12. Kurek! Bronimy się, 14:13. Ngapeth zatrzymany! Teraz kończy, 15:14. Kubiak przedziera się przez blok, po 15. Rouzier szczęśliwie zdobywa punkt, trzecia piłka meczowa, 16:15. Kurek zablokowany. Koniec meczu.

Polska: Nowakowski, Kurek, Kubiak, Mika, Zatorski (l), Bieniek, Drzyzga oraz Możdżonek, Buszek, Konarski

Francja: Toniutti, Tillie, Le Goff, Le Roux, Grebennikov (l), NGapeth, Rouzier oraz Marechal, Sidibe