Dwa państwa, cztery miasta i cztery hale. Tak w liczbach przedstawia się bilans tegorocznych Mistrzostw Europy. Poniżej przedstawimy gospodarzy tego turnieju. 

www.fivb.org

O organizację turnieju razem z Bułgarią i Włochami walczyła para Estonia/Finlandia.

Grupa A 2 baraże,2 ćwierćfinały, 2 półfinały,mecz o 3. miejsce, finał odbywać się będzie w stolicy Bułgarii, Sofii. 

Hala może pomieścić od 12.373 widzów do 14000 w zależności od jej zastosowania. Pierwotnie był ona nazywany Arena Sofia , zanim firma ubezpieczeniowa Armeets zakupiło prawa nazewnictwa do 2017. Istnieje 887 miejsc parkingowych.

Znajduje zastosowanie w sumie w 30 dziedzinach sportu, w tym do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, futsalu , boksu, tenisa, zapasów, podnoszenie ciężarów, szermierki i zawodach gimnastyki oraz często organizowane są w niej koncerty.

Grupa B, Turyn, Włochy

Hala widowiskowa, wybudowana w latach 1959-1961, zlokalizowana w Turynie we Włoszech. Obiekt został zaprojektowany przez Franco Leviego Annibale i Giorgio Rigottiego w związku z wystawą Italia ’61. Budynek znajduje się na południowych obrzeżach miasta, na lewym brzegu Padu, na terenach miasteczka wystawowego.

Obiekt ma 130 metrów średnicy. Przed igrzyskami olimpijskimi w roku 2006 został poddany renowacji. W trakcie trwania zawodów olimpijskich odbywała się tu rywalizacja w łyżwiarstwie figurowym oraz short tracku. Rok później organizowano tutaj niektóre konkurencje zimowej uniwersjady. Trybuny hali mogą pomieścić nawet 12 000 widzów.

W roku 2010 odbyły się w hali Palavela mistrzostwa świata w łyżwiarstwie figurowym.

Grupa C, Warna, Bułgaria

Tuż za miastem, przy bulwarze Kniazia Borysa I, na drodze, która prowadzi do Złotych Piasków znajduje się Pałac Kultury i Sportu. To w nim rozgrywane są zawody sportowe oraz organizowane są wystawy, konferencje oraz koncerty muzyki klasycznej.

 Grupa D, 2 baraże,2 ćwierćfinały, Busto Arsizio, Włochy

Palayamamay jest jednym z trzech hal sportowych Busto Arsizio. Jest jednym z czterech obiektów, na których odbyły się Mistrzostwa Europy Kobiet w piłce siatkowej w 2011 roku, organizowane wspólnie przez Włochy i Serbie. Hala jest obiektem na 5000 widzów.