W dniach 10-11 października w hali Centrum Sportowo-Biznesowego rozegrany zostanie Turniej Czterech Trenerów o Puchar Prezydenta Elbląga. Zmierzą się w nim LOTOS Trefl Gdańsk, PGE Skra Bełchatów, Cerrad Czarni Radom oraz Indykpol AZS Olsztyn.

 

-10 i 11 października zapowiada się dla elbląskich kibiców siatkówki wielkie wydarzenie. Ta dyscyplina cieszy się dużą popularnością w naszym mieście, a sam turniej udowadnia, że w hali Centrum Sportowo-Biznesowego mogą odbywać się profesjonalne rozgrywki. Podejmiemy cztery czołowe siatkarskie drużyny z polskiej ligi mężczyzn. Pragnę przy tej okazji podziękować Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji oraz Centrum Sportowo-Biznesowemu za organizację tego turnieju, dziękuję również wszystkim drużynom za przyjęcie zaproszenia i zapraszam jednocześnie wszystkich elblążan do kibicowania – mówił Witold Wróblewski prezydent Elbląga.

W inauguracyjnym meczu turnieju zmierzą się siatkarze PGE Skry Bełchatów oraz Indykpolu AZS Olsztyn. Następnie kibice zobaczą pojedynek LOTOSU Trefla Gdańsk oraz Cerradu Czarnych Radom. W niedzielę odbędzie się mecz o trzecie miejsce i finał.

Chciałbym podziękować organizatorom za zaproszenie, dzięki temu grać będziemy w doborowym towarzystwie, bardzo chcemy ograć Skrę Bełchatów, której nie pokonaliśmy od 8 lat – powiedział Tomasz Jankowski, prezes Indykpolu AZS.

Wszystkie drużyny zapowiadają, że do turnieju podejdą bardzo poważnie. — Cieszę się, że jesteśmy tu znowu, że właśnie w tym pięknym mieście odbędzie się turniej. To będzie kolejne ciekawe doświadczenie dla naszej drużyny, a trenerzy z innych zespołów są moimi przyjaciółmi, znamy się od lat. Pokażemy dobrą siatkówkę, zawodnicy są zmotywowani – mówił Andrea Anastasi, trener LOTOSu Trefla Gdańsk.

— Ja również cieszę się, że tu zagramy. Andrea Anastasi zarekomendował Elbląg jako piękne miasto. Mam nadzieję, że hala będzie wypełniona po brzegi, a na parkiecie będą emocje – zadeklarował Andrea Gardini, trener AZS-u Olsztyn.

Na stronie internetowej Centrum Sportowo-Biznesowego można kupić bilety na to wydarzenie. Organizatorzy przygotowali dla kibiców następujące wejściówki:

bilet jednodniowy (dwa mecze) – 30 zł (bilet normalny) i 20 zł (bilet ulgowy)

karnet na cały turniej (4 mecze) – 40 zł (normalny) i 25 zł (ulgowy)

grupy szkolne minimum 10 osób plus opiekun grupy (jednodniowy bilet) – 15 zł od osoby.

Bilety będą dostępne są również w kasach CSB w godzinach 11:00-18:00, natomiast w kasach CRW “Dolinka” w godzinach 15:00-20:00.

Harmonogram Turnieju:

sobota, 10 październik 2015 r.

godzina 14.30: PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn

godzina 17:00: LOTOS Trefl Gdańsk – Cerrad Czarni Radom niedziela,

11 październik 2015 r.

godzina 12.00: mecz o 3. miejsce godzina 14.30: FINAŁ